Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze mistrza kraju wznawiają treningi

Siatkarze mistrza kraju wznawiają treningi

fot. archiwum

Na niespełna 8 tygodni przed startem zmagań ligowych zawodnicy Resovii Rzeszów rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Na tym etapie rzeszowianie rozegrają kilka meczów sparingowych, wyjątkowo w tym roku nie będzie rozgrywany memoriał Strzelczyka.

Stanowiący od trzech lat nieodzowny element etapu przygotowawczego Resovii Rzeszów turniej im. Jana Strzelczyka, ze względu na napięty kalendarz i rozgrywane mistrzostwa Europy, w tym roku się nie odbędzie. W ramach szlifowania formy podopieczni Andrzeja Kowala rozegrają jednak serię sparingów, a w ostatnich tygodniach przed startem rozgrywek będą rywalizować z zespołami z zagranicy. Jeszcze nie wiadomo kto dokładnie na tym etapie będzie sprawdzał formę rzeszowian. 5 października zaplanowano oficjalną prezentację zespołu połączoną z meczem pokazowym. Ostatecznie rywal rzeszowian nie został jeszcze ustalony, jednak do tej roli przymierzano m.in. brązowych medalistów ubiegłego sezonu.

Przed meczami sparingowymi pod okiem Andrzeja Kowala zawodnicy mistrza kraju już w poniedziałek rozpoczną treningi. Do dyspozycji szkoleniowca nie będzie pełen skład zespołu, jednak wraz z zawodnikami pierwszego zespołu będą trenować siatkarze broniący barw Resovii Rzeszów w zmaganiach Młodej Ligi. O ile wstępnie zakładano, że na pierwszym treningu trener Kowal będzie miał do dyspozycji tylko kilku zawodników z pierwszego składu, sytuacja zmieniła się.

W przygotowaniach na początkowym etapie na pewno nie będą uczestniczyć siatkarze powołani do reprezentacji narodowych: Paul Lotman, Olieg Achrem, Jochen Schops, Nikołaj Penczew i Lukas Tichacek, którzy aktualnie znajdują się na zgrupowaniach reprezentacyjnych. Dopiero pod koniec września do zespołu dołączą także zawodnicy powołani do polskiej kadry narodowej: Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga.Dość niespodziewanie dla sympatyków klubu z Rzeszowa szybciej niż zakładano treningi w rzeszowskiej hali Podpromie wznowią Grzegorz Kosok, Dawid Konarski i Krzysztof Ignaczak. Choć w szerokiej kadrze Polski na wrześniowe mistrzostwa Europy znaleźli się Konarski i Ignaczak, to wspomniani zawodnicy mistrza Polski nie znaleźli się w składzie powołanym na zgrupowanie w Spale.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved