Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Natalya Mammadova: Mamy szansę, aby włączyć się do walki o medale

Natalya Mammadova: Mamy szansę, aby włączyć się do walki o medale

fot. archiwum

- Nie ma wyraźnego faworyta tych mistrzostw Europy. Każdy może zdobyć medal, także i my. Ten cel nas jednoczy - przyznała gwiazda azerskiej siatkówki, Natalya Mammadova. Azerki w rozgrywkach grupowych zmierzą się z Rosją, Białorusią i Chorwacją.

Już na początku września rozpoczną się mistrzostwa Europy kobiet. Wśród rywalizujących ekip znajduje się reprezentacja Azerbejdżanu. O ile liga azerska od lat należy do najsilniejszych na Starym Kontynencie, o tyle reprezentacja nie stanowi już tak wielkiej siły. Filarem i największą gwiazdą drużyny narodowej jest bez wątpienia Natalya Mammadova. Atakująca Omniczki Omsk po wyczerpującym sezonie ligowym dochodziła do pełni sił w Stanach Zjednoczonych. – Zagrałam w niemal wszystkich meczach o mistrzostwo Rosji. Z moim zdrowiem jest wszystko w porządku, ale po tak ciężkim sezonie musi coś boleć, odzywają się stare kontuzje – wyjaśniła Mammadova, dodając: – Musiałam zadbać o moje zdrowie – leczenie, rekonwalescencja i treningi z trenerem w USA pozwoliły mi na to.

Jak podkreśla zawodniczka, był to dla niej nie tylko okres, w którym dochodziła do pełni sił po wyczerpującym sezonie ligowym, ale także początek przygotowań do mistrzostw Europy. – Niemal codziennie, po 3 godziny, grałam w siatkówkę plażową, a później przenosiłam się do sali, by tam kontynuować ćwiczenia – przyznała zawodniczka. – To wszystko miało na mnie bardzo dobry wpływ i mam nadzieję, że moja forma przyjdzie na czas.

Najważniejszą imprezą sezonu dla Azerek będą mistrzostwa Europy. W rozgrywkach grupowych o awans do dalszej fazy turnieju walczyć będą z ekipami Rosji, Białorusi i Chorwacji. – Nie ma wyraźnego faworyta tych mistrzostw – oceniła Mammadova. – W większości drużyn nastąpiła zmiana pokoleniowa. Mamy szansę, aby włączyć się do walki o medale – przyznała. – Wspólny cel nas jednoczy – dodała Mammadova.Już z Mammadovą w składzie Azerki zmierzyły się ze współgospodyniami turnieju mistrzowskiego, Szwajcarkami, z którymi rozegrały sparing. Po pierwszych czterech setach zdecydowano się rozegrać tie-break. Górą w całym meczu były gospodynie.

Już w najbliższy weekend w Baku rozegrany zostanie turniej towarzyski, w którym poza Azerkami i Szwajcarkami wystąpią Urałoczka Jekaterynburg i Azerrail Baku.

Zaproszenie do rozegrania meczów kontrolnych z reprezentacją Azerbejdżanu otrzymały także drużyny narodowe Francji i Iranu. Termin tych spotkań nie jest jeszcze znany.

Szwajcaria – Azerbejdżan 1:3
(19:25, 19:25, 25:22, 14:25)
dodatkowy set: 15:12

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved