Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Nuszel: Zawsze walczy się o złoto

Natalia Nuszel: Zawsze walczy się o złoto

fot. archiwum

- Zawsze stawia się sobie jak najwyższe cele. Co roku ORLEN Liga ma coraz wyższy poziom, także na pewno będzie ciężko - mówi Natalia Nuszel, która wraz z ekipą BeefMaster Budowlani Łodź przygotowuje się już do nowego sezonu ligowego.

Od niedawna rozpoczęłyście treningi. Jak oceniasz start w Łodzi?

Natalia Nuszel:Na razie jestem bardzo zadowolona. Połowę dziewczyn znam i jest to bardzo fajne.

Do BeefMaster Budowlani Łódź dołączyłaś wraz z rozgrywającą Magdaleną Śliwą, z którą grałaś wcześniej w zespole Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Czy to ułatwi ci grę w łódzkim zespole? Jesteś w lepszej sytuacji niż pozostałe zawodniczki?Zgadza się, razem z Magdą Śliwą przeszłyśmy do Łodzi. Myślę, że jest to pewien plus. Będziemy ze sobą grały już czwarty rok. Ja ją znam, ona zna mnie. Dzięki temu na pewno jest mam łatwiej. Ale Magda jest na tyle doświadczoną rozgrywającą, że się z każdym dogada, zgra. Nawet jeśli są to dla niej nowe zawodniczki, to dzięki jej umiejętnościom zgranie będzie przebiegało bardzo szybko.

Podoba ci się w Łodzi?

Łódź to duże miasto. Na razie nie miałam jeszcze okazji poznać go lepiej. Czuję się tak, jakbym była u siebie w Gdańsku. Jest fajnie.

Jakie stawiasz sobie cele na ten sezon?

Wiadomo, że zawsze walczy się o złoto. Stawia się jak najwyższe cele. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w tym sezonie, bo wszystkie drużyny się pozmieniały. Co roku ORLEN Liga ma coraz wyższy poziom, także na pewno będzie ciężko.

Zapytam o trenerów. Jak oceniasz pracę szkoleniowca reprezentacji Piotra Makowskiego?

Trener Piotr Makowski idzie w dobrą stronę, ponieważ trochę odmłodził skład reprezentacji. Wiadomo, że od razu nie będzie sukcesów. Ale wróżę im dobrą przyszłość.

A jak współpracuje ci się z trenerem Budowlanych? Spotkaliście się już wcześniej?

Adama Grabowskiego poznałam podczas zgrupowań kadry. Jednak jeszcze z nim nie pracowałam. Jako człowieka bardzo go szanuję i mogę powiedzieć, że jako trener przypadł mi do gustu, bo wiadomo, że różnie to bywa. Także cieszę się. Jak na razie jestem bardzo zadowolona. Wszystko jest bardzo profesjonalne. Oby tak dalej!

W tym roku w ORLEN Lidze zadebiutuje zespół Chemika Police. Skład jest bardzo mocny i budżet, jakim dysponuje klub, jest bardzo duży. Czy według ciebie to pieniądze są gwarancją sukcesu?

Zespół z Polic na pewno ma bardzo duży budżet. Jednak nie świadczy to o tym, że wygrają ligę. Ja pamiętam, jak grałam w Żukowie i miałyśmy bardzo mały budżet. Wszyscy nas skreślali od samego początku, a jednak się utrzymałyśmy. Myślę, że wola walki jest silniejsza niż duże pieniądze. Wiadomo, że większy budżet pomaga, ułatwia. Jednak gdy się nie dobierze odpowiedniego składu, nie dopasuje charakterów, to niczego nie będzie nawet przy dużym wsparciu finansowym.

* rozmawiała Agnieszka Rutkowska

 

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved