Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Młody atakujący Resovii Rzeszów wybrał Austrię

Młody atakujący Resovii Rzeszów wybrał Austrię

fot. archiwum

Polska kolonia w Austrii zwiększa się. Kolejnym zawodnikiem decydującym się na grę w lidze austriackiej jest Bartłomiej Gajdek. Jak ustaliła Strefa Siatkówki, zawodnik z SG Arbesbach zwiąże się dwuletnim kontraktem, na zasadzie wypożyczenia.

Niedawno informowaliśmy o przedłużeniu kontraktu z SG Arbesbach przez Michała Peciakowskiego. Polski rozgrywający nie będzie jednak jedynym biało-czerwonym broniącym barw Arbesbach. Austriacy pozyskali bowiem młodego atakującego Resovii Rzeszów – Bartłomieja Gajdka. 18-letni zawodnik na swoim koncie ma m.in. medale mistrzostw Polski juniorów wywalczone z AKS-em Rzeszów. Jak przyznał zawodnik, jego austriacka przygoda potrwa przynajmniej przez dwa najbliższe sezony. – Za pośrednictwem Resovii w najbliższych dniach podpiszę dwuletni kontrakt wypożyczenia do Arbesbach – zaznaczył Bartłomiej Gajdek, wyjaśniając swoją decyzję. – Dlaczego Austria? Każdy w życiu chce doświadczyć wielu ciekawych przygód, a spośród dwóch ofert, jakie miałem po ukończeniu nauki w Spale, ta była lepsza. Długo nie musiałem się zastanawiać, byłem kilka dni na treningach testowych i bardzo mi się spodobało – dodał zawodnik.

Mimo wzrastającej popularności ligi austriackiej, czego potwierdzeniem może być liczba polskich zawodników decydująca się próbować swoich sił w Austrii w kolejnym sezonie, rozgrywki te nie są w Polsce śledzone ze szczególną uwagą. Ten fakt podkreśla także nowy atakujący SG Arbesbach. – O lidze austriackiej wcześniej nic nie wiedziałem. Dopiero po powrocie z testów zainteresowałem się nią. Niestety nie miałem okazji widzieć poziomu żadnego meczu, ale wszystko przede mną – z optymizmem w przyszłość patrzy zawodnik.

18-latek z pewnością będzie mógł w Austrii liczyć na wsparcie doświadczonych kolegów. – Dobry kontakt utrzymuję z Michałem Peciakowskim, kapitanem drużyny Arbesbach, który mi dużo pomógł. Do Austrii prawdopodobnie wyjadę w niedzielę, od poniedziałku zaczynamy treningi. Świetny sztab szkoleniowy, fantastyczna atmosfera – czego chcieć więcej? – dodał Bartłomiej Gajdek. Przykładem tego, jak dużą szansą dla młodych zawodników może być gra w lidze austriackiej, jest Wojciech Włodarczyk, który po dobrym sezonie w ekipie mistrza Austrii znalazł uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski. Bartłomiej Gajdek unika jednak deklaracji, podkreślając, że do Austrii jedzie po naukę. – Podczas pobytu w Austrii chciałbym jak najlepiej rozwinąć się siatkarsko. Liczę się z tym, że mogę sobie nie poradzić w lidze austriackiej, ale postaram się dać z siebie wszystko i zobaczymy co z tego wyjdzie – zakończył zawodnik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved