Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mauricio Paes: To wyzwanie mi się podoba

Mauricio Paes: To wyzwanie mi się podoba

fot. archiwum

Maurcio Paes, trener Tours VB, przedłużył kontrakt z mistrzem Francji o następne trzy lata. - Liga będzie silniejsza, więc będzie trudno. Postaramy się osiągnąć co najmniej tak dobry wynik jak w zeszłym sezonie - mówi szkoleniowiec.

Mauricio, czemu zdecydowałeś się przedłużyć kontrakt z Tours o trzy lata?

Mauricio Paes: – Z wielu powodów. Po pierwsze, ponieważ wiem, że w Tours została zbudowana solidna baza na wysokim poziomie przy pomocy Pascala Foussarda, Didiera Desassisa, Nathalie Henault i pozostałych osób zarządzających klubem. Po drugie, ponieważ jest w drużynie sześciu – siedmiu zawodników o znanych nazwiskach, którzy ponownie mogą wynieść drużynę na wysoki poziom w następnych trzech latach. Po trzecie, bo siatkówka w Tours ma silną pozycję, ze swoją halą i publicznością.

Trudno będzie osiągnąć lepszy wynik niż w zeszłym roku?– Tak, z pewnością, liga będzie silniejsza, więc będzie trudno. Ale postaramy się osiągnąć co najmniej tak samo dobry wynik. I myślę, że można też zajść dalej w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Niemniej jednak natkniecie się na kluby europejskie, które mogą pozwolić sobie na więcej.

– To wyzwanie mi się podoba. To prawda, że nie jesteśmy miliarderami. Ale myślę o pracy… Możemy poprawić jeszcze mnóstwo drobiazgów: popatrz, nasza hala jest piękna, mamy teraz stroje wysokiej jakości. Ale można byłoby na przykład zrobić coś z naszą siłownią.

Czy kontaktowały się z tobą inne kluby?

– Tak, ale dałem im do zrozumienia, że Tours jest moim priorytetem. Ale uwaga, to nie jest tak, że zostałem w Tours, bo brakuje mi ambicji, o nie. Po prostu wiem, że trawa gdzie indziej nie jest bardziej zielona.

Jesteś członkiem sztabu reprezentacji Brazylii. Z pewnością to lato ci się podobało?

– Tak, było bardzo ciekawie, bardzo intensywnie, przebywałem z najlepszymi. Zajmowałem się reprezentacją A i przywracaniem do formy kontuzjowanych zawodników. Podczas Ligi Światowej graliśmy przeciwko Stanom Zjednoczonym i spotkałem się z Davidem Smithem (zawodnik Tours – przyp. red.).

Brazylia została pokonana w finale przez Rosję. To zaskakujące, prawda?

– Nie, wygrał lepszy, to wszystko, co mogę powiedzieć o tym meczu. Trzeba to zaakceptować i wziąć się z powrotem do pracy.

W sierpniu spotkały cię dwa rozczarowania…

– Tak, miałem prowadzić drużynę narodową Brazylii na uniwersjadzie, a potem w Panamerica Cup. Na tydzień przed rozpoczęciem uniwersjady nie wysłano tam reprezentacji z powodów czysto politycznych. Wysłano drużynę klubową. Trenowaliśmy, przygotowywaliśmy się w Estonii i Słowenii, mieliśmy spakowane walizki, koszulki z nazwiskami zawodników były gotowe. I nie pojechaliśmy! Później władze brazylijskiego związku zdecydowały, że reprezentacja nie weźmie udziału w Panamerica Cup, ponieważ poziom tych rozgrywek jest zbyt słaby, co swoją drogą było prawdą. Tak więc w sierpniu znalazłem się bez zajęcia, gdyż przygotowania Tours do sezonu zostały przesunięte na wrzesień, ponieważ teraz nie ma wystarczającej liczby graczy, by je rozpocząć. Tak więc jestem w Tours na wakacjach. Ale zamierzam zrobić mały wypad do Niemiec.

Jeszcze trochę polityki na koniec – byłeś w Brazylii, kiedy miały miejsce zamieszki przed i podczas Pucharu Konfederacji. Co o tym myślisz?

– Myślę, że Brazylia się budzi, budzi się jej sumienie. Są pragnienia, uzasadnione żądania. Niestety zawsze znajdą się tacy, którzy rzucą cień i osłabią te słuszne postulaty.

Wiele osób niepokoi się o mistrzostwa świata w 2014 roku. Mają ku temu powody?

– Stadiony są gotowe, ale brakuje infrastruktury wokół nich. Ale jestem spokojny, te mistrzostwa będą w końcu wielkim świętem. To leży w naturze Brazylijczyków – radość goszczenia zespołów i ich kibiców z całego świata, organizowania całego wydarzenia. Możliwe, że będą jakieś manifestacje, ale te mistrzostwa to będzie osiągnięcie, jestem o tym przekonany.

źródło: inf. własna, lanouvellerepublique.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved