Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Igor Yudin z rosyjskim obywatelstwem

Igor Yudin z rosyjskim obywatelstwem

fot. archiwum

Igor Yudin, siatkarz Kuzbassu Kemerowo, zamienił australijskie obywatelstwo na rosyjskie. - Jestem dumny, że zmieniłem obywatelstwo - wyjawił Yudin. Jeszcze w zeszłym roku na igrzyskach w Londynie siatkarz był kapitanem reprezentacji Australii.

Pierwsza informacja o tym, że Igor Yudin zmieni obywatelstwo na rosyjskie, pojawiła się w lutym. Siatkarz wyznał wtedy, że bardzo zależy mu na tym, aby w Rosji występować jako Rosjanin, a nie obcokrajowiec. Dwa ostatnie sezony Yudin spędził właśnie w Rosji w klubie z Jarosławia, z którym udało mu się utrzymać pozycję w Superlidze. O wkładzie Yudina w ten sukces mówili w mediach prezesi jarosławskiego klubu. W latach 2006-2012 Yudin grał w Polsce, w Jastrzębskim Węglu oraz AZS-ie Olsztyn.

Wiosną br. siatkarz złożył pismo dotyczące zmiany obywatelstwa do Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB). Po porozumieniu z federacją Australii ustalono, że zawodnik nie później niż w listopadzie otrzyma nowy status. W siatkówce pojęcie „obcokrajowiec” ustala bowiem nie paszport, a regulamin FIVB. Według niego każdy może raz w karierze zmienić obywatelstwo. Jako Rosjanin w rosyjskiej lidze Yudin może liczyć na inne kontrakty niż obcokrajowcy.

  

 

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved