Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zmodyfikowane przygotowania polskich siatkarzy

Zmodyfikowane przygotowania polskich siatkarzy

fot. archiwum

O ile pierwsze dni w Spale przebiegały pod znakiem tropikalnych upałów, o tyle drugi tydzień pod tym względem jest dużo łaskawszy. Niezmienny jest natomiast poziom zaangażowania wszystkich biorących udział w operacji Gdańsk-Kopenhaga 2013.

Liga Światowa jest już zamkniętym rozdziałem, nie znaczy to jednak, że nie wyciągnięto z niej wniosków.

Trener Andrea Anastasi przeprowadził kilka rozmów z siatkarzami, oceniając występy w pierwszej fazie sezonu. Nie obyło się też bez indywidualnych spotkań. Na zgrupowaniu pojawili się srebrni medaliści uniwersjady w Kazaniu: Grzegorz Łomacz, Grzegorz Bociek, Damian Wojtaszek, Wojciech Włodarczyk i Wojciech Ferens. Do składu powrócił Łukasz Wiśniewski. Zabrakło miejsca dla Krzysztofa Ignaczaka i Grzegorza Kosoka.

Sztab szkoleniowy zmodyfikował nieco plan przygotowań. Nie są to drastyczne zmiany, lecz raczej efekt analizy ostatnich kilku tygodni. Siatkarze trenują dwa razy dziennie. Poranne zajęcia naprzemiennie wypełniają treningi w siłowni i ćwiczenia elementów technicznych. Po południu jest czas na szlifowanie taktyki, treningi nie są nużące, a wszystko odbywa się bardzo intensywnie. Sprawdzianem efektywności treningów w Spale będą mecze towarzyskie z Serbami, które rozegrane zostaną pod Belgradem w ostatnich dniach sierpnia.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved