Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lorenzo Bernardi: Jestem zadowolony z działań transferowych

Lorenzo Bernardi: Jestem zadowolony z działań transferowych

fot. Sabina Bąk

W poniedziałek siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczną przygotowania do rozgrywek PlusLigi. - W następnym sezonie będziemy zespołem mocniejszym, grającym stabilnie - o nowym zespole, zmianach personalnych i ambicjach mówi Lorenzo Bernardi.

Po wywalczeniu miejsca na najniższym stopniu podium siatkarskiej ekstraklasy zespół z Jastrzębia-Zdroju dotknęły znaczne zmiany kadrowe. O ile trzon ekipy utrzymał się, włodarze Jastrzębskiego Węgla uzupełnili nie tylko kadrę zawodników, decydując się także na zmiany w sztabie szkoleniowych. Jastrzębian w nowym sezonie ponownie poprowadzi Lorenzo Bernardi, wspierany jednak przez nowego asystenta. – W odniesieniu do zmian w sztabie szkoleniowym Juan Manuel De Palma postanowił zostać we Włoszech ze swoją rodziną. Postanowiliśmy więc pozyskać Massimo Caponeriego, który jest jednym z najlepszych asystentów we Włoszech, podchodzącym do pracy bardzo poważnie i z pełnym profesjonalizmem. Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Włoch zdobywane z De Giorgim i Świderskim – o drugim trenerze jastrzębian w rozmowie ze Strefą Siatkówki mówił Lorenzo Bernardi. Kolejna ze zmian dotknęła funkcji trenera od przygotowania fizycznego, miejsce dotychczas współpracującego z Jastrzębskim Węglem Andrei Pozziego zajmie Giovanni Miale.Jestem pewien, że Vanny Miale jest jednym z najlepszych fachowców nie tylko we Włoszech czy w Polsce, ale w skali międzynarodowej – kontynuował trener brązowych medalistów PlusLigi siatkarzy.

Wszelkie zmiany personalne w ekipie z Jastrzębia-Zdroju szkoleniowiec ocenił jako pozytywne, mające zapewnić nie tylko silny pierwszy skład, ale także zaplecze zespołu. – Jestem bardzo zadowolony z działań transferowych i tego jakich zawodników udało nam się pozyskać. Myślę, że w następnym sezonie będziemy zespołem mocniejszym, grającym stabilnie, prezentującym na boisku równą formę. Jak dla mnie Michal Masny na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów był najlepszym rozgrywającym PlusLigi, kolejni nowi zawodnicy Pajenk i Van De Voorde będą istotnymi zawodnikami dla zespołu, to siatkarze kompletni, z bardzo dobrą grą w ataku i bloku. Marechal jest silny, dodatkowo może służyć swoim doświadczeniem,  jego dużym plusem jest także dyspozycja w ataku. Idąc dalej, udało nam się zakontraktować Filipova i Jarmoca, ci zawodnicy mogą sprawić sporą niespodziankę w PlusLidze, z pewnością stać ich na to. Pierwszy z nich mimo młodego wieku jest zawodnikiem już doświadczonym na międzynarodowych parkietach, miał okazję gry w Lidze Mistrzów z Olympiacosem. Równie przydatnym zawodnikiem dla całego zespołu będzie Jarmoc, nie tylko w sytuacjach awaryjnych, ale na przestrzeni całego, długiego sezonu, który nie będzie najłatwiejszy – o poszczególnych zawodnikach mówił Bernardi, nawiązując do ubiegłego sezonu. – Korzystając z okazji chciałbym podziękować moim wcześniejszym współpracownikom, wspólnie osiągnęliśmy wspaniały wynik. Wierzę, że teraz jesteśmy gotowi na to, aby zrobić coś jeszcze lepszego. Słowa uznania należą się także naszemu prezesowi za pracę i wysiłek włożony w budowę tak silnego zespołu – zakończył trener Jastrzębskiego Węgla.

W poniedziałek, pod okiem szkoleniowca, niemal w pełnym składzie siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczną przygotowania do nowego sezonu ligowego. Do drużyny dołączył już kapitan zespołu Michał Łasko, niedawno do klubu przyjechali Thomas Jarmoc oraz Dimitris Filipow. W początkowej fazie przygotowań nie będą uczestniczyć reprezentanci Polski Damian Wojtaszek i Michał Kubiak oraz reprezentujący Słowację Michal Masny. Zespół z Jastrzębia-Zdroju na etapie przygotowań prawdopodobnie rozegra spotkanie sparingowe z ekipą mistrza kraju. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved