Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Giba zawodnikiem Funvic/Taubate

Giba zawodnikiem Funvic/Taubate

fot. archiwum

Po kilkunastu tygodniach Giba znalazł nowego pracodawcę. Po niezbyt udanym sezonie w lidze argentyńskiej siatkarz zdecydował się na powrót do ojczyzny. Choć początkowo łączony był m.in. z RJX Rio de Janeiro, to ostatecznie trafił do Funvic/Taubate.

Saga transferowa związana z Gibą była niemal tak samo długa i zawiła jak sytuacja Murilo Endresa. Drugi z nich kilkanaście dni temu podpisał dwuletni kontrakt z Sesi-SP, natomiast na temat nowego miejsca pracy Giby pojawiały się coraz to nowe doniesienia.

Tuż po zakończeniu sezonu brazylijski multimedalista był przymierzany do RJX Rio de Janeiro i Vivo/Minas Belo Horizonte. Oba kluby zdecydowały się jednak postawić na siatkarzy młodszego pokolenia i z zakontraktowania 36-latka nic nie wyszło. Po ofertach z mocnych klubów brazylijskiej Superligi Giba otrzymał bardzo intratne propozycje gry z Chin, Rosji i Turcji, jednak nie zdecydował się na żadną z europejskich czy azjatyckich opcji. Niecałe dwa tygodnie temu nastąpił przełom – propozycję kontraktu dla Giby wystosował Volta Redonda Volei. Zawodnik dał sobie na podjęcie decyzji kilka dni, a w międzyczasie do gry włączył się kolejny klub Superligi – Funvic/Taubate Volei.

Informacja o ofercie ze strony Taubate Volei niemal na 100 procent przekreśliła szanse Volta Redonda, ponieważ za pierwszą z ekip przemawiała osoba Ricardo Navajasa – menedżera Funvicu i przyjaciela Giby. Jak się okazało, przypuszczenia te były w pełni trafione, bo przyjmujący dosyć szybko przyjął ofertę ostatniej ekipy minionego sezonu Superligi. – Kontrakt został podpisany. Oficjalna prezentacja zawodnika nastąpi w czwartek, 15 sierpnia – przyznał Ricardo Navajas. – Brakuje mi kontaktu z moimi dziećmi i przez cały zeszły rok było mi z tym ciężko. Teraz chcę być bliżej nich, a ponadto chciałbym zakończyć karierę w kraju, a nie poza jego granicami – argumentował swoją decyzję sam zawodnik.

Siatkarz związał się z zespołem ze stanu São Paulo rocznym kontraktem. Na razie Giba nie zdeklarował się, czy sezon 2013/2014 na pewno będzie ostatnim w jego niezwykle bogatej karierze.źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved