Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Fabian Kurzawiński: Naszym atutem będzie dobra amosfera w zespole

Fabian Kurzawiński: Naszym atutem będzie dobra amosfera w zespole

fot. Agata Stępniowska

Przygotowania do nowego sezonu zaczęli siatkarze drugoligowej Bielawianki Bielawa, którzy chcą się zaprezentować znacznie lepiej niż w poprzednim. Przez wakacje doszło do sporych zmian kadrowych, ze starego składu zostało tylko pięciu zawodników.

W poprzednim sezonie Bielawianka zapłaciła frycowe jako beniaminek na drugoligowych parkietach i do czerwca walczyła o utrzymanie się w lidze. Siatkarze stoczyli bardzo ciężkie pojedynki, ale ostatecznie im się udało i zostali, dlatego też działacze postanowili przebudować skład, żeby w nowym sezonie grać o wyższe cele. Zostało tylko pięciu zawodników: Dawid Pacioch, Krzysztof Kurpiel, Bartosz Jerzyk, Krzysztof Prokopowicz i Tomasz Botwina. Do tego grona dołączyli siatkarze Victorii Wałbrzych: Piotr Wierzbicki, Łukasz Jurczyński, Maciej Leński i Fabian Kurzawiński, a także Alex Strubbe, który wraz z KS-em Milicz wywalczył awans do I ligi oraz Tomasz Surtel i Marcin Chmiela. Ten ostatni nie pojawił się na pierwszym treningu, ponieważ kończy rehabilitację i do drużyny dołączy w następnym tygodniu. Na ławce trenerskiej zasiądzie ten sam co w ubiegłym sezonie duet trenerski, czyli Dariusz Ratajczak i Andrzej Zemanek. Większość zawodników zna się doskonale, ponieważ w przeszłości niejednokrotnie razem grali. – Z większością graczy znamy się bardzo dobrze nie tylko na boisku, ale także poza nim, co może tylko budować bardzo dobrą atmosferę w drużynie. Myślę, że to będzie naszym dużym atutem w nadchodzącym sezonie – zauważył Fabian Kurzawiński, przyjmujący Bielawianki.

Na pierwszym treningu, na którym zawodnicy spotkali się z prezesem, omówiono najważniejsze sprawy techniczne związane z przygotowaniem do rozgrywek, a także określono cele na nowy sezon. – Mamy zapewnić sobie spokojne utrzymanie w lidze. Jednak nie będziemy się ograniczać do minimum, tylko walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. Mamy coś do udowodnienia – zdradził Kurzawiński. Siatkarze do nowego sezonu będą przygotowywać się w Bielawie i Wałbrzychu. Na początek ćwiczenia kondycyjne i wytrzymałościowe, a później praca w hali i szlifowanie siatkarskich umiejętności. Na koniec mecze sparingowe, na początku września Bielawianka prawdopodobnie zagra na turnieju w Zielonej Górze. Pierwsze spotkanie podopieczni Dariusza Ratajczaka zagrają 28 września we własnej hali z Gwardią Wrocław. Jednak kibice szykują się na pojedynek derbowy 6 listopada z Victorią Wałbrzych. – Derby zawsze elektryzują nie tylko samych zawodników, dlatego już dziś zapraszam wszystkich kibiców na to spotkanie – zakończył Fabian Kurzawiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved