Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS chce wykluczenia Grzegorza Boćka na okres 12 miesięcy

AZS chce wykluczenia Grzegorza Boćka na okres 12 miesięcy

fot. Cezary Makarewicz

Grzegorz Bociek po sezonie 2012/2013 podpisał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Włodarze AZS-u Częstochowa uznali jednak, że atakujący nie miał prawa do zmiany klubu i postanowili wykluczyć go na rok z działalności sportowej.

Na stronie internetowej zostało wystosowane oficjalne oświadczenie klubu spod Jasnej Góry:

„Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna w związku z § 5 pkt 1 Umowy z dnia 1 sierpnia 2012 roku, w głosowaniu tajnym, działając na podstawie § 8 ust.1 pkt 6 oraz § 16 ust.4 Przepisów Dyscyplinarnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jednogłośnie podjął uchwałę o wykluczeniu z działalności sportowej /dyskwalifikacji/ na okres 12 miesięcy Kolegi Grzegorza Boćka pełniącego funkcję Zawodnika Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” S.S.A. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Uzasadnienie wraz ze wszystkimi dokumentami zostały w dniu dzisiejszym przesłane na ręce Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.Jednocześnie mając na względzie fakty przedstawione w uzasadnieniu, jak również fakt, że Pan Grzegorz Bociek dopuścił się rażącego złamania warunków Umowy z dnia 1 sierpnia 2012 roku oraz zakazu konkurencji to znaczy podjęcia rozmów z innym zespołem Plus Ligi w trakcie obowiązywania Umowy z Klubem Sportowym „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna, zawiesza Pana Grzegorza Boćka na okres 12 miesięcy zgodnie z przepisami dyscyplinarnymi Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Kara nałożona na Pana Grzegorza Boćka jest adekwatna do przewinienia i w pełni uzasadniona.

Jednocześnie w naszej ocenie zawieszenie to skutkuje niemożnością dalszego uczestnictwa Pana Grzegorza Boćka w przygotowaniach reprezentacji do mistrzostw Europy, jak również udziału w tej imprezie. Jednocześnie Zarząd Klubu w myśl obowiązujących przepisów zwraca się do Władz PZPS o poinformowanie o zawieszeniu przez Klub w prawach Zawodnika Grzegorza Boćka międzynarodowych władz siatkarskich tj. CEV i FIVB w terminie 5 dni od daty otrzymania uchwały wraz z uzasadnieniem.

Z poważaniem
Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” S.S.A.”

 

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved