Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sebastian Sobczak: Mamy nadzieję na dobry wynik

Sebastian Sobczak: Mamy nadzieję na dobry wynik

fot. archiwum

W historii turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby para wygrywająca ostatni turniej eliminacyjny wygrała również i wielki finał cyklu. Czy Michał Makowski i Sebastian Sobczak wierzą w złamanie tej zasady?

Wczoraj cieszyliście się z awansu do najlepszej czwórki, jednak nie spoczęliście na laurach i udało wam się zajść na sam szczyt…

Michał Makowski:Wydaje mi się, że graliśmy naprawdę dobre zawody. Nie popełnialiśmy błędów, pewnie czuliśmy się na zagrywce. Wszystko to sprawiło, że udało się nam na tym turnieju nie stracić nawet seta. Bardzo się z tego cieszymy, bo większość końcówek w wygranych setach była ciężka. Rywale napierali, ale my wytrzymaliśmy tę presję, dawaliśmy z siebie wszystko i mieliśmy ostatecznie te kilka punktów więcej.To już niemal tradycja, że dobrze idzie ci w ostatnim turnieju eliminacyjnym.

M.M.: – Faktycznie, rok temu z Dawidem Popkiem wygraliśmy turniej w Szczecinie, a potem na finale nie poszło nam tak, jak oczekiwaliśmy. Zajęliśmy zdaje się siódme miejsce, a mierzyliśmy na pewno dużo wyżej. W tym roku z Sebastianem również nie jedziemy na finał, tylko na wycieczkę. Mamy nadzieję na dobry wynik.

Właśnie, „Seba”. Podobno para, która wygrywa ostatni turniej eliminacyjny, nie ma co liczyć na powodzenie w finale…

Sebastian Sobczak: – Czas złamać tę zasadę! Oczywiście jedziemy do Niechorza z nastawieniem walki o medale, ale rywale łatwo się nie poddadzą. W tym roku finał będzie silnie obsadzony, także będzie ciekawie. Nie można przejmować się takim porzekadłem i stwierdzić, że na pewno się nie uda. Mamy chwilę czasu na jeszcze lepsze przygotowanie do finału i myślę, że jeśli trafimy z formą, to będziemy w Niechorzu wysoko.

Rozmawiał Michał Błaszczak

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved