Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rezerwy Developresu Rzeszów jednak w II lidze

Rezerwy Developresu Rzeszów jednak w II lidze

fot. archiwum

Prezydium Zarządu PZPS przyjęło odwołanie Developresu Rzeszów i w nadchodzącym sezonie druga drużyna tego klubu rywalizować będzie w II lidze. - Dla klubu, a przede wszystkim dla dziewcząt jest to bardzo dobra wiadomość - komentuje Wiesław Kozieł.

Posiedzenie Prezydium Zarządu PZPS odbyło się w miniony weekend w Płocku. Postanowiono na nim, że wszystkie drużyny, które same wyraziły chęć udziału w rozgrywkach, będą mogły w nich uczestniczyć. – Jestem bardzo podbudowany wyjazdem do Płocka i decyzją prezydium, które przychyliło się do naszej prośby. Jakiekolwiek inne rozwiązanie byłoby bardzo krzywdzące przede wszystkim dla samych zawodniczek – dodaje działacz Developresu.

Na początku lipca PZPS, w związku z problemami finansowymi wielu klubów, zaprosił zespoły, by te same wyrażały swoją gotowość i chęć gry w II lidze. Akces wówczas złożył Developres, zgłaszając do rozgrywek rezerwy pierwszoligowca. – Chcemy, by nasz zespół juniorek ogrywał się w rozgrywkach drugoligowych, zbierał doświadczenie, które może zaprocentować później w rozgrywkach juniorskich – tłumaczył tuż po złożeniu wniosku Kozieł.

Pierwotnie wniosek rzeszowskiego klubu został odrzucony. Zgodnie z przepisami na szczeblu centralnym nie może grać drużyna, która wcześniej nie występowała w III lidze. – Przepisy są po stronie PZPS-u i trudno odmówić im racji – komentował negatywną decyzję prezydium wiceprezes Kozieł i nie ukrywał rozczarowania.Developres, w którego rezerwach grać mają m.in. dwie reprezentantki Polski kadetek, Aleksandra Kazała i Małgorzata Barszcz, złożył w tej sprawie odwołanie. – W uzasadnieniu podkreśliliśmy, że poziom III ligi dla tych dziewczyn jest za niski. Zdecydowana większość naszych zawodniczek przez ostatnie trzy lata faktycznie grała w II lidze, tyle że w różnych klubach. To są dobre dziewczyny i dobry trener, dlatego ważna jest dla nich gra w adekwatnej do możliwości klasie rozgrywkowej – wyjaśnia wiceprezes beniaminka zaplecza ORLEN Ligi.

*Autorką tekstu jest Anna Domowicz
Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved