Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Reprezentant Kanady w Cerrad Czarnych Radom

Reprezentant Kanady w Cerrad Czarnych Radom

fot. archiwum

Kadra Cerrad Czarnych skompletowana. Ostatnim siatkarzem pozyskanym przez klub z Radomia jest Adam Kamiński. Kanadyjczyk posiadający polski paszport ostatnio występował w Dukli Liberec, ale za sobą ma już występy w PlusLidze.

Adam Kamiński to środkowy bloku. Dobre warunki fizyczne (204 cm wzrostu) spowodowały, że początkowo trenował koszykówkę. Sympatią do siatkówki zapałał w szkole średniej. Jego dobra postawa w 2008 roku zaowocowała transferem do słoweńskiego OK Salonit Anhovo Kanal. Dwa lata później wybrał ofertę Farta Kielce i dał się poznać w Polsce. Ostatnio bronił barw Dukli Liberec. Siatkarz był uczestnikiem mistrzostw świata w 2010 roku.

Reprezentacyjna przygoda Adama Kamińskiego trwa nadal. Zawodnik znalazł się w kadrze Kanady powołanej przez Glenna Hoaga na rozgrywki Ligi Światowej. Obecnie przebywa natomiast na zgrupowaniu przed mistrzostwami NORCECA (Konfederacja Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów). – Mistrzostwa odbędą się w dniach 21-29 września. Dlatego Adam Kamiński najprawdopodobniej dołączy do nas dopiero na kilka dni przed inauguracją sezonu ligowego – informuje Dariusz Fryszkowski, menadżer drużyny Cerrad Czarni.

Tym samym kadra radomskiego beniaminka została skompletowana i wygląda następująco:Rozgrywający: Bartłomiej Neroj, Łukasz Zugaj
Atakujący: Marien Moreau (FRA), Bartłomiej Bołądź
Przyjmujący: Dirk Westphal (GER), Kamil Gutkowski, Jakub Wachnik, Jakub Radomski
Środkowi: Bartłomiej Grzechnik, Adam Kamiński (CAN), Jozef Piovarci (SVK), Michał Ostrowski
Libero: Paweł Filipowicz, Adam Kowalski

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved