Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Niemczyk: Reprezentacja w ogóle nie ma przyjmujących

Małgorzata Niemczyk: Reprezentacja w ogóle nie ma przyjmujących

fot. archiwum

Polskie siatkarki mają za sobą dwa turnieje grupowe w World Grand Prix. Podopieczne Piotra Makowskiego zanotowały zaledwie jedną wygraną i to z zespołem Kazachstanu. Małgorzata Niemczyk, była reprezentantka, ostro oceniła polskie przyjmujące.

Małgorzata Niemczyk to mistrzyni Europy z 2003 roku i jedna z legend polskiej siatkówki. Ma na swoim koncie także wiele sukcesów klubowych. Nic zatem dziwnego, że dość ostro oceniła obecne przyjmujące kadry. – Reprezentacja w ogóle nie ma przyjmujących, więc o wszystkim decyduje dyspozycja w danym dniu. Ewelina Sieczka, Karolina Różycka czy Kinga Kasprzak nie są podstawowymi przyjmującymi w klubach i z reguły to nie na ich barkach spoczywa odbiór zagrywki. Żadna z nich nie potrafi przemieścić się na nogach do przyjęcia, a to jest podstawa w tym elemencie – podkreśliła.

Z kolei Ireneusz Mazur, były szkoleniowiec męskiej reprezentacji, przyznał, że podczas tegorocznych mistrzostw Europy reprezentacja musi przede wszystkim zaprezentować waleczną postawę. Według trenera dużo większy problem będą stanowiły przyszłoroczne mistrzostwa świata. – Prawdziwe pospolite ruszenie powinno przyjść na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Jeśli jednak w środowisku nie dojdzie do stuprocentowej mobilizacji, polska kobieca siatkówka będzie w jeszcze większych opałach – stwierdził Mazur na łamach serwisu przegladsportowy.pl.

Były selekcjoner kadry zaapelował również o wyrozumiałość w rozliczaniu zespołu oraz Piotra Makowskiego z dotychczasowych wyników. – PZPS musi wykazać się talentem dyplomatycznym, by zmobilizować na mundial wszystkie najważniejsze polskie siatkarki – stwierdził w kontekście MŚ 2014.*Rozmawiali Edyta Kowalczyk i Kamil Składowski
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved