Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Błękitni Ropczyce trenują przed początkiem ligowych zmagań

Błękitni Ropczyce trenują przed początkiem ligowych zmagań

fot. archiwum

Siatkarze Błękitnych Ropczyce już drugi tydzień przygotowują się do kolejnego sezonu. Podopieczni Michała Betlei trenują na własnych obiektach. Już pod koniec sierpnia czekają ich pierwsze mecze sparingowe.

Błękitni Ropczyce już 5 sierpnia zainaugurowali treningi przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2013/2014. – Całe przygotowania przeprowadzimy na własnych obiektach. Mamy do dyspozycji halę, basen, stadion i siłownię, więc nie ma sensu nigdzie jeździć – skomentował Michał Betleja, który wciąż będzie pracował z drużyną z Podkarpacia.

Już niebawem Błękitnych czekają pierwsze sparingi. – Od 29 sierpnia w każdy weekend zagramy albo sparingi, albo turnieje, ale nie wszystko jest jeszcze oficjalnie dograne – zaznaczył Betleja. – U siebie zorganizujemy turniej w dniach 14-15 września. Weźmie w nim udział AZS Zielona Góra, MOS Wola Warszawa i czekamy jeszcze na decyzję zespołu ze słowackiej pierwszej ligi – dodał szkoleniowiec ropczyckiej ekipy.

W międzysezonowej przerwie w zespole nie doszło do rewolucyjnych zmian, a jego trzon wciąż będą stanowili młodzi gracze, dlatego Betleja nie chce mówić o konkretnych zadaniach postawionych przed drużyną. – Wciąż jest to bardzo młody zespół, do którego doszło tylko dwóch doświadczonych środkowych (Tomasz Kusior i Przemysław Bryliński – przyp. red.) – zaznaczył trener. – Na pewno naszym celem będzie wygrywanie meczów i rozwój każdego z tych chłopaków. Natomiast nie zamierzam składać deklaracji, że gramy o awans do I ligi albo o miejsce w czołówce. Na razie wolimy skoncentrować się na pracy i nie myśleć o celach. Po cichu liczymy, że znajdziemy się w czwórce, ale dopiero czas pokaże, jak będzie, bo w lidze jest sporo mocnych zespołów – dodał.W walce na drugoligowym froncie Błękitnym ubyło dwóch groźnych konkurentów. Avia Świdnik oraz AGH 100RK AZS Kraków, które w minionym sezonie nadawały ton rywalizacji w grupie IV, awansowały na zaplecze PlusLigi. Jednak reforma rozgrywek zaproponowana przez PZPS sprawiła, że Błękitni stoczą boje między innymi z Wisłokiem Strzyżów, MKS-em Andrychów, Energetykiem Jaworzno czy Hutnikiem Dobry Wynik Kraków. Jak reorganizację drugoligowych rozgrywek ocenia szkoleniowiec podkarpackiego zespołu? – Wolę ocenić tę reformę po sezonie, choć wydaje się, że nowy system jest ciekawy. Może chociaż na chwilę uatrakcyjni drugoligowe rozgrywki – powiedział Michał Betleja. – Jednak na pewno nie spadną koszty, bo niby będą krótsze wyjazdy, ale będzie do rozegrania więcej meczów – zakończył szkoleniowiec Błękitnych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved