Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Anastasi: Kocham wyzwania – one są solą mojego życia

Andrea Anastasi: Kocham wyzwania – one są solą mojego życia

fot. archiwum

Reprezentacja Polski mężczyzn przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw Europy. Trener Andrea Anastasi podkreśla, że po nieudanych igrzyskach olimpijskich i Lidze Światowej znalazł nowy pomysł na poprowadzenie zespołu do sukcesu.

Włoch objął kadrę Polski w 2011 roku. Wszyscy kibice pamiętają, że reprezentacja zdobyła wtedy brąz Ligi Światowej, brąz mistrzostw Europy i srebro w Pucharze Świata. Rok później biało-czerwoni wywalczyli złoto Ligi Światowej, jednak podczas IO dotarli tylko do ćwierćfinału, chociaż działacze i kibice mieli apetyt na medal. W tym roku zespół narodowy ma za sobą nieudany występ w LŚ i wszyscy liczą, że w mistrzostwach Europy będzie on w stanie odnieść sukces.

Sam Andrea Anastasi przyznał, że początki jego pracy z naszą kadrą były trudne. Teraz znów chce podjąć wyzwanie i znaleźć drogę do medalu na ME. – Kocham wyzwania – one są solą mojego życia. Jest źle? To dobrze! Znaczy, że wkrótce będzie lepiej – podkreślił na łamach serwisu przegladsportowy.pl.

Trzeba przyznać, że z włoskiego szkoleniowca bije entuzjazm i optymizm. – Wprowadzimy nowości w taktyce, przygotowaniu fizycznym i psychicznym. Aż tryskam pomysłami! Powiedziałem chłopakom jeszcze w Sofii: Przegraliśmy? To moja odpowiedzialność. To ja jestem tym, którego będą obwiniać. Muszę trochę na was naskoczyć, sprawić, by zrobić krok w przód. Teraz ważny będzie każdy moment, każdy dzień.Anastasi prosi również, aby przedwcześnie nie wątpić w niego czy w drużynę. – Brak awansu do półfinału zostanie w Polsce odebrany jako tragedia narodowa. Niech się pan nie martwi na zapas, przecież siedzi pan naprzeciwko faceta, który jako jedyny zdobył trzy medale mistrzostw Europy z trzema różnymi reprezentacjami – powiedział do dziennikarza, który przeprowadzał wywiad.

*Rozmawiał Kamil Składowski
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved