Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Siatkarze GTPS-u wyszli na piłkarski plac

Siatkarze GTPS-u wyszli na piłkarski plac

fot. archiwum

Prawie w komplecie stawili się siatkarze GTPS-u na pierwszy trening w okresie przygotowawczym do sezonu. Nie dojechało jeszcze dwóch środkowych, którzy mają być testowani, wkrótce rozpoczną pierwsze sparingi.

Jak to zazwyczaj bywa, na pierwszym treningu siatkarze zajęli się… piłką nożną, tak też będzie wyglądał pierwszy tydzień przygotowań, potem zajęcia będą typowo siatkarskie. – Będziemy trenować na boisku i w siłowni. Na salę wchodzimy od drugiego tygodnia przygotowań. Mam 15-16 ludzi, trzeba tylko te klocki poukładać. Jak chłopcy popracują, to będzie fajne granie – powiedział trener GTPS-u, Radosław Maciejewicz. Jeszcze w sierpniu zespół ma rozegrać pierwsze sparingi, choć rywale nie są potwierdzeni. 6-7 września GTPS zagra w turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina. Oprócz miejscowej Olimpii mają się tam pojawić Krispol Września i Morze Szczecin. Podobny zestaw będzie tydzień później na memoriale im. Ryszarda Świątkiewicza, jedynie zamiast Morza stawi się AZS UAM Poznań.

Do Gorzowa po rocznej przerwie powróciło trio Konrad Krzywiecki, Michał Kocoń i Patryk Wojtysiak. Ten ostatni, w ubiegłym sezonie najpierw gracz Krispolu Września, a od stycznia Olimpii Sulęcin, ma nadzieję na stabilizację w macierzystym klubie: – We Wrześni nie poukładało się, dlatego sezon skończyłem w Sulęcinie. Nie ukrywam, że już wtedy moim celem był powrót do Gorzowa. Będziemy walczyć z Pawłem o miejsce w składzie. Zobaczymy jak będzie, zagra lepszy – zapewnił Patryk Wojtysiak. Na treningu zabrakło dwóch środkowych, którzy mają być testowani pod kątem przydatności do zespołu. Przyjrzy im się też Krzysztof Kocik, który niezmiennie pełni rolę grającego II trenera. – Z Radkiem mamy typowo partnerskie działanie. Siadamy, rozmawiamy i dochodzimy do wspólnych wniosków – zaznaczył Kocik. Zespół ma być gotowy pod koniec września do walki o I ligę. – Jesteśmy gotowi organizacyjnie, żeby o pierwszą ligę walczyć. Mamy zawodników, którzy się już tu sprawdzili. Konstruujemy jeszcze budżet, trwają rozmowy z kilkoma sponsorami. Liczymy niezmiennie na miasto – oznajmił prezes GTPS-u, Zenon Michałowski.

Pierwszy ligowy mecz GTPS rozegra 28 września, terminarz jeszcze nie jest znany. 3 dni wcześniej gorzowianie zagrają w Pucharze Polski przeciwko beniaminkowi II ligi, Stoczniowcowi Gdańsk, mecz odbędzie się w Gdańsku.Autor artykułu: Filip Górecki

 

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved