Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rob Bontje: Podoba mi się życie w Polsce

Rob Bontje: Podoba mi się życie w Polsce

fot. Sabina Bąk

Rob Bontje, środkowy Jastrzębskiego Węgla, obecnie trenuje z reprezentacją Holandii i przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw Europy. Holenderska kadra narodowa, której Bontje jest kapitanem, rozpoczęła przygotowania do czempionatu 29 lipca.

Selekcjoner reprezentacji Holandii Edwin Benne powołał 14 zawodników. Ta sama grupa graczy przystąpi do kluczowej w tym roku siatkarskiej imprezy. – Rozpoczęliśmy treningi dwa tygodnie temu i trenujemy naprawdę intensywnie. Czeka nas wiele gier kontrolnych, co jest bardzo pożyteczne dla naszej młodej drużyny narodowej – tłumaczy środkowy.

W planach Holendrzy mają rozegranie trzech sparingów z Danią (21-23 sierpnia) oraz Niemcami (30 sierpnia-1 września). Następnie w dniach 6-8 września „pomarańczowi” pojawią się w Polsce, by wziąć udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się w Płocku. Oprócz biało-czerwonych i Holendrów w zawodach tych wystąpią jeszcze Rosjanie oraz Niemcy. Próbą generalną przed ME będą dla ekipy holenderskiej mecze towarzyskie z Francją (11-13 września). W mistrzostwach podopieczni trenera Benne zagrają w grupie C z Serbią, Finlandią oraz Słowenią. Wkrótce po zakończeniu ME (2-6 października) Holendrzy rozegrają też u siebie turniej prekwalifikacyjny do mistrzostw świata w Polsce w 2014 roku, a ich rywalami będą: Izrael, Białoruś, Rumunia, Szwecja oraz Ukraina.

W rozmowie z oficjalną stroną śląskiego klubu Bontje wyjaśnia, co przekonało go do pozostania w Jastrzębskim Węglu na kolejne dwa sezony. – Dzień po zdobyciu brązowego medalu odbyłem bardzo dobrą rozmowę z prezesem jastrzębskiego klubu. Obie strony były pozytywnie nastawione, jeśli chodzi o podpisanie nowej umowy. Po tym spotkaniu porozmawiałem z moją żoną i wspólnie zdecydowaliśmy o tym, że chcemy zostać na kolejne dwa lata w Jastrzębiu – relacjonuje Bontje.Co okazało się argumentem decydującym? – Dla mnie Jastrzębski Węgiel to wspaniały klub, a gra w Jastrzębiu była przyjemnym doświadczeniem. W tym roku będziemy mieli możliwość pokazania się w Lidze Mistrzów, znaczących rozgrywkach, w których kilka lat temu Jastrzębski Węgiel dokonał historycznego wyczynu, osiągając awans do turnieju finałowego. Kolejnym powodem, dla którego postanowiłem pozostać na dłużej w Jastrzębskim Węglu, jest dobra organizacja klubu, fakt, że klub ten co roku walczy o medale oraz to, że mnie i mojej rodzinie po prostu podoba się życie w Polsce i Żorach – precyzuje kapitan reprezentacji Holandii.

Bontje pochwalił się, że w tym roku ukończył budowę własnego domu w Grevenbicht i jest już po przeprowadzce. – To wielkie wydarzenie dla mojej rodziny. Teraz czujemy, że jesteśmy na swoim – cieszy się holenderski siatkarz.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved