Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mirosław Zawieracz: Zespół pracuje bardzo uczciwie

Mirosław Zawieracz: Zespół pracuje bardzo uczciwie

fot. archiwum

BKS Bielsko-Biała od dwóch tygodni przygotowuje się do sezonu ORLEN Ligi. Trener Mirosław Zawieracz jest bardzo zadowolony z pracy jaką wykonują zawodniczki. Po ćwiczeniach we własnej hali oraz Szczyrku zespół wyjeżdża na obóz do Kielnarowej.

Zespół pracuje bardzo uczciwie i odpowiedzialnie, także te dwa tygodnie można podsumować jako bardzo udane, dobrze przepracowane. Na tej bazie może teraz spokojnie pracować – powiedział Mirosław Zawieracz.

Szkoleniowiec BKS-u od początku ma do dyspozycji niemal wszystkie zawodniczki. Według niego dowodzenie 15-osobową grupą wygląda dokładnie tak samo, jak mniejszym składem. – Po prostu jest tych zawodniczek więcej i tylko tyle, a praca jest taka sama.

W kadrze zespołu brakuje jedynie Heike Beier, która obecnie wraz z reprezentacją Niemiec bierze udział w World Grand Prix. Później natomiast czeka ją występ w mistrzostwach Europy, więc do BKS-u dołączy dopiero przed rozpoczęciem sezonu ORLEN Ligi. Trener przyznaje, że brak nawet jednej zawodniczki to oczywiście zawsze problem dla drużyny, ale dopiero w momencie końcowych przygotowań. – Na razie zespół przygotowuje się kondycyjnie i siłowo. Heike to samo robi w reprezentacji, także nie ma żadnego uszczerbku dla niej i drużyny. Pod koniec okresu przygotowawczego, kiedy będziemy już grać turnieje i będziemy zgrywać systemy, a jej nie będzie, to będzie wtedy problem.Mirosław Zawieracz przyznał jednak, że tak klasowa zawodniczka nie powinna mieć większych kłopotów, aby odnaleźć się w nowym zespole.

Ekipa z Bielska-Białej wyjeżdża teraz na tygodniowy obóz do Kielnarowej, gdzie będzie kontynuować trening wytrzymałościowy i siłowy, ale dojdą do tego również elementy czysto siatkarskie.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved