Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Zuzanna Efimienko: W końcówce zabrakło nam opanowania

Zuzanna Efimienko: W końcówce zabrakło nam opanowania

fot. archiwum

- Jesteśmy zespołem, któremu brakuje jeszcze doświadczenia - próbowała wytłumaczyć porażkę z Niemkami Zuzanna Efimienko. Polska środkowa zdradziła także, co według niej będzie kluczem do pokonania Japonek.

Czego zabrakło w końcówce trzeciego seta, aby przedłużyć ten mecz?

Zuzanna Efimienko: – W tej końcówce zabrakło opanowania, popełniałyśmy proste błędy. Jesteśmy zespołem, któremu brakuje jeszcze doświadczenia. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza takich trudnych jak ta, brakuje nam tego opanowania i spokoju.

Czy rywalizacja na pozycji środkowej jest dla ciebie czymś pozytywnym?– Taka rywalizacja jest bardzo dobra, wszystkie spisujemy się podobnie. Trener nie raz o tym mówił, że prezentujemy równy poziom i tylko jakieś niuanse decydują o tym, która z nas gra, a która nie. Myślę, że to fajne, że akurat środek jest tak obsadzony. Możliwe, że jest to jakaś przyszłość naszej reprezentacji.

Co możecie poprawić przed niedzielnym meczem?

– Musimy popracować nad mentalnością. Z tym może być ciężko po przegranym w ten sposób meczu, ale myślę, że sobie poradzimy. Po prostu trzeba zapomnieć o tym, co się stało. Wiadomo, World Grand Prix jest długim turniejem, zdarzają się wzloty i upadki. Niestety, tym razem miałyśmy dosyć twardy upadek, ale myślę, że wybrniemy z tego i w niedzielę wyjdziemy na parkiet z podniesionymi głowami.

Czy Niemki was czymś zaskoczyły?

– Myślę, że niczym. Wiedziałyśmy, że mają bardzo dobrą, taktyczną zagrywkę i tym absolutnie nas nie zaskoczyły. Grały często środkiem, bo mają bardzo skuteczne środkowe. Także uważam, że zaskoczenia nie było żadnego i brakowało głównie naszej pozytywnej gry.

Presja gry przed własną publicznością mogła mieć jakiś wpływ na waszą postawę?

– Myślę, że nie. Wiadomo, jest jakaś tam presja, ale to nie zadecydowało. Mimo tego, że wyszłyśmy na mecz trochę spięte.

Co będzie najważniejsze w niedzielnym meczu?

– Na pewno nasza silna zagrywka: musimy odrzucić przeciwniczki od siatki. Japonki grają bardzo szybką siatkówkę, typowo azjatycką, więc myślę, że jest to kluczowy element. Oprócz tego ważne będzie postawienie skutecznego bloku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved