Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > P. Makowski: Niemki chciały pokazać, że są zespołem światowej klasy

P. Makowski: Niemki chciały pokazać, że są zespołem światowej klasy

fot. Cezary Makarewicz

W spotkaniu dwóch europejskich sąsiadów w ramach turnieju World Grand Prix 2013 rozgrywanego w Płocku Polki były zespołem słabszym. Niemki, które dzień wcześniej rozegrały pięć setów, okazały się nieosiągalne dla podopiecznych Piotra Makowskiego.

Po piątkowym, łatwym zwycięstwie nad zespołem z Kazachstanu, w sobotę polskie reprezentantki podejmowały zespół zachodniego sąsiada, prowadzony przez włoskiego szkoleniowca – Giovanniego Guidettiego. Od początku spotkania widać było brak zrozumienia w szeregach Polek, które popełniały masę błędów własnych przy dobrze spisującej się niemieckiej ekipie. Na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Makowski stwierdził jedynie, że przyczyn porażki upatruje w łatwym zwycięstwie nad zespołem z Kazachstanu, a co za tym idzie – w rozluźnieniu, które wkradło się w szeregi jego podopiecznych. – Wiedzieliśmy, że nasze przeciwniczki będą starały się z nami wygrać, by pokazać, że są zespołem światowej klasy. Chwilami nawiązywaliśmy walkę, ale nie umieliśmy wykorzystać słabszych chwil przeciwnika – mówił Piotr Makowski.

Gratulacjami dla swoich przeciwniczek rozpoczęła swoją wypowiedź kapitan biało-czerwonych, Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Zespół niemiecki bardzo dobrze wszedł w mecz, zagrał bardzo dobrze i skutecznie na siatce, co przy naszym słabszym odbiorze tak właśnie się skończyło. Liderka polskiego teamu stwierdziła też, że znane im są przyczyny tej gładkiej porażki i w niedzielnym spotkaniu z zawodniczkami z Japonii na pewno będzie lepiej.

Niemiecka kapitan zaś nie kryła radości ze zwycięstwa nad Polkami. – Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałyśmy z Polkami – mówiła Margareta Kozuch. W piątek miałyśmy zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, a oddałyśmy je Japonkom. Po tym pięciosetowym spotkaniu byłyśmy bardzo zmęczone, tym bardziej może cieszyć fakt, że do końca tego meczu byłyśmy wystarczająco skoncentrowane, może poza końcówką trzeciego seta – tłumaczyła Niemka, podkreślając, że mecze World Grand Prix jej zespół traktuje jako przetarcie przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami Europy.Na konferencji radości nie krył również Włoch, Giovanni Guidetti, prowadzący niemiecki zespół. Podkreślił, że bardzo ważne było dla niego, aby potyczkę z reprezentacją Polski zakończyć w trzech odsłonach. – Przez ostatni tydzień, od porażki z Argentyną i Italią, z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Po wygranej nad Polkami jestem zadowolony z każdego aspektu gry mojego zespołu – zakończył Guidetti.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved