Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Oleksandr Gutor: Musimy popracować nad swoją psychiką

Oleksandr Gutor: Musimy popracować nad swoją psychiką

fot. archiwum

- To był bardzo dobry mecz - mówiła o spotkaniu Kazachstan - Japonia przyjmująca Kazaszek, Sana Jarlagassova. Trener Japonek, Masayoushi Manabe, podkreślił zaś, że dla jego podopiecznych, mimo wygranej, była to bardzo trudna przeprawa.

Kazaszki, pomimo dobrego otwarcia dzisiejszego spotkania z Japonkami, okazały się zespołem zdecydowanie gorszym i w kolejnych partiach musiały uznać wyższość rywalek. – To był dobry mecz. Japonia to znakomita drużyna, dobrze poukładana w obronie, zawsze gra się z nią bardzo ciężko. Troszeczkę zabrakło nam przyjęcia i gry zespołowej – mówiła po spotkaniu przyjmująca pokonanego zespołu, Sana Jarlagassova. Choć wynik nie był korzystny dla reprezentacji Kazachstanu, trener był zadowolony z tego, co pokazały jego podopieczne. – Graliśmy nie najgorzej. Niestety, nie wystarczyło to do zwycięstwa. Japonia to bardzo dobra drużyna. Jeżeli nie atakuje się wystarczająco mocno, to one podbijają piłki w obronie. Grają bardzo zespołowo i trudno je pokonać – komplementował rywalki Oleksandr Gutor, szkoleniowiec ekipy Kazachstanu. Zauważył on, że jego drużyna dopiero pracuje na to, by zdobyć cenne doświadczenie, procentujące w tego typu turniejach. – Bardzo ważne dla losów meczu było to, że wygraliśmy z dużym trudem pierwszego seta, a potem natychmiast wysoko przegrywaliśmy w secie drugim. Musimy popracować nad swoją psychiką, żeby unikać takich sytuacji – zakończył Gutor.

Z kolei Japonki, podobnie jak w piątkowym spotkaniu z Niemkami, bardzo długo „wchodziły” w mecz. – Tak jak w piątek, zaczęłyśmy niezbyt dobrze, powoli. Ale potem powróciłyśmy do tego spotkania i zakończyłyśmy mecz z korzystnym rezultatem – skomentowała Saori Kimura, kapitan Japonek. Masayoshi Manabe podkreślił, że nie był to łatwy mecz dla jego teamu. – Rywalizacja z tak wysokim i silnym zespołem, jak Kazachstan, była dla nas bardzo ciężka. Na początku nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Zebraliśmy cenne doświadczenie, możemy na jego podstawie poprawić swoją grę – zauważył trener Japonek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved