Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Maren Brinker: Zawsze trzeba mierzyć wysoko

Maren Brinker: Zawsze trzeba mierzyć wysoko

fot. FIVB

- Chciałyśmy pokazać, że potrafimy grać jako drużyna i nie załamujemy się - mówiła Maren Brinker po meczu przeciw Polkom, dodając, iż WGP jest jedynie etapem przygotowań do ME. - Chcemy zagrać w półfinałach w Berlinie, a potem próbować powalczyć o medal.

Czy spodziewałaś się zwycięstwa w trzech setach?

Maren Brinker: – Nie, absolutnie. W piątek oglądałyśmy to, jak Polki się prezentują. Grają u siebie – zawsze trudno się gra przeciwko gospodyniom. Chciałyśmy pokazać, że potrafimy grać jako drużyna i nigdy się nie załamujemy. Myślę, że wyszło nam to naprawdę dobrze.

Co stało się w trzecim secie? Wygrywałyście i znowu przydarzyła wam się seria straconych punktów. Przypomina to nieco sytuację z meczu piątkowego…



– Dokładnie tak. Stało się to samo, co w piątek. Ale myślę, że tym razem zareagowałyśmy na tę sytuację w lepszy sposób. Pozostałyśmy skoncentrowane. Próbowałyśmy pomagać sobie nawzajem, grać zespołowo, tak aby wygrywać każdy kolejny punkt, nie tracąc tej koncentracji. W piątek tego nam zabrakło.

Jakie są twoje przewidywania na mecz z Kazachstanem?

– Grałyśmy przeciwko Kazachstanowi już w zeszły weekend i wygrałyśmy. Przyznam, że w mojej opinii to nie był nasz najlepszy mecz, jaki rozegrałyśmy. Chcemy pokazać, że możemy poprawić naszą konsekwencję w grze, że potrafimy utrzymywać wysoki poziom, niezależnie od drużyny grającej po drugiej stronie siatki.

Dlaczego zdecydowałaś się na grę w Polsce?

– Myślę, że polska liga staje się coraz lepsza – jest wiele bardzo dobrych zawodniczek, które decydują się grać w Polsce. To jeden z powodów, dla których podjęłam taką decyzję. Uważam, że mogę się tutaj rozwijać, pracując w takiej drużynie, ale także poprzez mecze. Nie można stać w miejscu. Jak widzimy na przykładzie reprezentacji, jest wiele niesamowitych zawodniczek. Zawsze trzeba mierzyć wysoko. Mam nadzieję, że będzie to dla mnie okazja do poprawy własnych możliwości.

Jesteście organizatorkami tegorocznych mistrzostw Europy. Co chciałybyście tam osiągnąć?

– Grupa nie jest łatwa, ale postaramy się mieć jak najlepszą sytuację po pierwszej fazie turnieju. Po zdobyciu srebrnego medalu dwa lata temu chcemy zagrać w półfinałach w Berlinie, a potem próbować powalczyć o medal.

Czyli World Grand Prix jest tylko pewnym etapem przygotowań do ME?

– Tak, na pewno. Chcemy wejść w dobry rytm meczowy i odpowiednio się przygotować. Sprzyja temu bardzo wysoki poziom turnieju. Są tutaj najlepsze drużyny z całego świata.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved