Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kinga Kasprzak: Nie można nikomu odmówić walki

Kinga Kasprzak: Nie można nikomu odmówić walki

fot. Cezary Makarewicz

- Nie mogłyśmy zrealizować założeń taktycznych. Ciężko jest powiedzieć coś na gorąco - mówiła po przegranej z Niemkami Kinga Kasprzak. Polka, zapytana o mecz przeciwko Japonkom, powstrzymała się od obietnic. - Wszystko pokaże boisko.

Polki w trzech setach uległy Niemkom, wobec czego po spotkaniu nasze zawodniczki nie mogły być zadowolone z takiego rozwoju wydarzeń. – To był raczej słaby mecz w naszym wykonaniu. Nie mogłyśmy zrealizować założeń taktycznych. Niemki okazały się lepszym przeciwnikiem. Nie miałam wcześniej okazji ich obserwować, bo nie było mnie z dziewczynami przed turniejem w Brazylii, więc tak naprawdę widziałam je pierwszy raz - mówiła Kinga Kasprzak, która mecz musiała oglądać głównie z kwadratu dla rezerwowych. – Ciężko jest powiedzieć coś tak na gorąco. Trzeba spojrzeć w statystyki, wszystko przeanalizować. Myślę, że jeszcze będzie na to czas – wstrzymywała się z wyciąganiem pochopnych wniosków siatkarka.

Po pasjonującej walce o każdy punkt Polkom udało się w ostatniej partii spotkania odrobić kilka oczek straty i doprowadzić do zaciętej końcówki. – W tym trzecim secie wyszłyśmy bardzo skoncentrowane. Odbyłyśmy w szatni krótką rozmowę. Nie można nikomu odmówić walki – dziewczyny zostawiły serce i zdrowie, żeby wygrać. Niestety, przeciwnik okazał się lepszy. Taki jest sport i trzeba to uszanować – skomentowała tę porażkę przyjmująca reprezentacji Polski.

W niedzielę biało-czerwone czeka mecz z Japonią. Azjatycki team, jako jedyny w turnieju, pozostał niepokonany i Polkom bardzo trudno będzie sprawić niespodziankę. – Przygotowanie na pewno odbędzie się w niedzielę. Czeka nas krótka odprawa wideo, pewnie rano, druga po południu. Będziemy się do tego meczu przygotowywać, a jaki będzie wynik i jak będzie wyglądał cały mecz, pokaże boisko – zakończyła Kinga Kasprzak.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved