Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Emanuele Zanini podjął kolejne wyzwanie

Emanuele Zanini podjął kolejne wyzwanie

fot. archiwum

Przed kilkoma miesiącami informowaliśmy, iż Emanuele Zanini po zakończeniu przygody z klubem z Bratysławy przyjął ofertę Beauvais Oise. To jednak nie wszystko, bowiem Włoch zdecydował się powrócić do pracy z reprezentacją i tym razem poprowadzi Turków.

Emanuele Zanini w przeszłości pracował głównie jako pierwszy szkoleniowiec włoskich klubów – ma za sobą jedynie krótkie epizody w Hipo Tirol Innsbruck i VT Bratysława, a od przyszłego sezonu spróbuje swych sił we Francji, w Beauvais Oise. Jeśli natomiast chodzi o reprezentacje, to Włoch przez rok pełnił rolę drugiego szkoleniowca Italii, a w latach 2007-2011 prowadził Słowaków, z którymi na ostatnim czempionacie Starego Kontynentu zajął piąte miejsce i z którymi wykonał świetną pracę.

Przed dwoma dniami włoskie media poinformowały, iż Zanini osiągnął porozumienie z turecką federacją. Obie strony podpisały kontakt do końca 2016 roku, a zadaniem Włocha będzie wprowadzenie Turków do światowej czołówki i praca nad tym, by reprezentacja mężczyzn liczyła się równie mocno, co żeńska kadra.

źródło: gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved