Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Duet Köhler/Schumacher triumfatorem turnieju

CEV Satellite: Duet Köhler/Schumacher triumfatorem turnieju

fot. archiwum

Obydwa niemieckie duety w półfinałach były bezkonkurencyjne, doprowadzając do bratobójczego finału, z którego zwycięsko wyszły Köhler/Schumacher. W małym finale zaś triumfowały ubiegłoroczne zwyciężczynie, Kayser/Graessli.

Oba półfinały CEV Satellite kobiet w Vaduz miały dość jednostronny przebieg. W pierwszym zmierzyły się Niemki, Mersmann/Schneider, i Austriaczki, Swoboda/Zass. Niemieckie siatkarki od pierwszych akcji narzuciły rywalkom własny rytm gry, a te zupełnie nie potrafiły sobie z tym poradzić. Co prawda w drugiej partii reprezentantki Austrii nieco poprawiły swoją grę i starały się przeciwstawić Niemkom, jednak te były dla nich bezlitosne i ostatecznie to one cieszyły się z awansu do wielkiego finału.

W drugim meczu półfinałowym naprzeciw siebie stanęły reprezentantki Szwajcarii, Kayser/Graessli, i Niemiec, Köhler/Schumacher. Także i tym razem górą były Niemki, które w premierowej partii całkowicie zdominowały przebieg boiskowych wydarzeń. Ubiegłoroczne triumfatorki turnieju natomiast, mimo prób, nie znalazły recepty na zneutralizowanie rywalek. Co prawda bliskie temu były w drugiej odsłonie potyczki, ale więcej spokoju w końcówce zachowały Niemki, stawiając kropkę nad „i”.

Mersmann/Schneider GER [5] – Swoboda Zass AUT [13] 2:0
(21:12, 21:19)Kayser/Graessli SUI [3] – Köher/Schumacher GER [1] 0:2
(9:21, 19:21)

W tak zwanym finale pocieszenia Austriaczki nie zdołały się podnieść po bolesnej półfinałowej porażce z wyżej notowanymi rywalkami, oddając inicjatywę Szwajcarkom. Romana Kayser i Muriel Graessli natomiast postanowiły wykorzystać słabość przeciwniczek i od samego początku zaczęły budować swoją przewagę. Bianca Zass i Sabine Swoboda ani przez moment nie były w stanie zagrozić szwajcarskim zawodniczkom, w efekcie czego te, po zaledwie trzydziestu dwóch minutach gry, cieszyły się z wywalczenia brązowych medali.

Swoboda/Zass AUT [13] – Kayser/Graessli SUI [3] 0:2
(15:21, 11:21)

W bratobójczym finałowym pojedynku Niemki wynagrodziły kibicom niedobór emocji w trzech poprzednich spotkaniach. Już pierwsze akcje zapowiadały, że żadna z par nie odpuści i walczyć będzie o zwycięstwo do ostatniej piłki. Tak też było, a w secie otwarcia minimalne lepsze okazały się Teresa Mersmann i Isabel Schneider. Ich rodaczki nie zamierzały jednak odpuszczać i w kolejnej partii podkręciły tempo, doprowadzając do tie-breaka. W tej decydującej odsłonie obie pary zgotowały kibicom fantastyczne, niezwykle emocjonujące widowisko, które rozstrzygało się w grze na przewagi. W tej wojnie nerwów nieco więcej spokoju zachowały Jana Köhler i Anni Schumacher i to one stanęły na najwyższym stopniu podium.

Mersmann/Schneier GER [5] – Köhler/Schumacher GER [1] 1:2
(21:19, 25:27, 28:30)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved