Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Paulina Maj: Musimy pokazać klasę

Paulina Maj: Musimy pokazać klasę

fot. archiwum

W kolejnym dniu turnieju rozgrywanego w Płocku Polki zmierzą się z reprezentacją Niemiec. - Niemki bardzo dobrze się rozumieją. Są ambitne i my też musimy pokazać jutro klasę - scharakteryzowała przeciwniczki Paulina Maj, libero biało-czerwonych.

Po wygranej z Kazachstanem libero polskiej drużyny wyraziła nadzieję, że gra podopiecznych Piotra Makowskiego będzie się poprawiać w kolejnych meczach. – Z każdym dniem powinno być lepiej. Jakoś sobie radzimy z Kosą, ufamy sobie i dobrze się dogadujemy. Z meczu na mecz nasze porozumienie jest coraz lepsze – mówiła po zwycięskim spotkaniu Paulina Maj.

Najlepiej broniąca w polskim zespole zauważyła, że choć momentami Polki dostosowywały się poziomem do rywalek, to najważniejsze, że w kontekście wyniku pozostało to bez znaczenia. – My się cieszymy z wyniku 3:0. Ważne, że jest wygrana.

Dzisiaj Polki zmierzą się z Niemkami, z którymi niedawno ze zmiennym szczęściem rozgrywały mecze sparingowe. – Zagrałyśmy z nimi dwa sparingi. Jeden wygrałyśmy, jeden przegrałyśmy. To na pewno są bardzo zacięte mecze. Postawiłyśmy sobie za cel wygrać te trzy mecze tutaj, aby myśleć o finale – zdradziła Maj.Libero Muszynianki Fakro Muszyna postarała się także krótko scharakteryzować drużynę sobotnich przeciwniczek. – Niemki bardzo dobrze się rozumieją. System blok-obrona funkcjonuje u nich bardzo dobrze. Trudno jest zdobyć punkt. Jeżeli mają przewagę punktową, to grają naprawdę dobrze, ale jeżeli wynik jest w okolicach remisu, to troszeczkę wstrzymują rękę i wygląda to zupełnie inaczej. To właśnie w tym Paulina Maj upatruje szansę na pokonanie rywalek.

Siatkarka nie ukrywa jednak, że będzie to bardzo trudne zadanie. – My mamy inną drużynę. Musimy wszystko budować na nowo, a one grają tym samym składem już któryś rok. Pracy się nie oszuka, a one ciężko pracują. Z roku na rok wyglądają coraz lepiej. Są ambitne i my też musimy pokazać jutro klasę – zakończyła Maj.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved