Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Duet Baran/Gruszczyńska J. powalczy o medale

ME U-20: Duet Baran/Gruszczyńska J. powalczy o medale

fot. archiwum

Maria Włoch i Natalia Gruszczyńska przegrały z litewską parą Dumbauskaite/Povilaityte i pożegnały się z  mistrzostwami Europy do lat 20. Dużo lepiej spisała się nasza druga para - Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, która awansowała do półfinału.

Para Włoch/Gruszczyńska N. zmagania w fazie grupowej zakończyła z jedną wygraną i fazę pucharową rozpoczęła od I rundy w której trafiła na parę z Litwy. W pierwszej partii Polki stoczyły zaciętą walkę z nieco wyżej rozstawionymi przeciwniczkami. Miały one swoje szanse na wygranie tej partii, ale ostatecznie okazały się nieco słabsze. Porażka na pewno została w głowie, bowiem w kolejnej odsłonie Maria Włoch i Natalia Gruszczyńska nie były już w stanie podjąć walki i zakończyły udział w turnieju.

Druga polska para jest niewątpliwie jednym z faworytów turnieju, nie przegrała bowiem jeszcze meczu. Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran swoje zmagania w fazie pucharowej rozpoczęły od drugiej rundy. Ich mecz trwał zaledwie 27 minut i już sam czas trwania wystarczy za komentarz. Polki wręcz zdeklasowały swoje rywalki, od początku do końca dominując na boisku.

Również pojedynek w trzeciej rundzie poszedł po myśli naszej dwójki. Choć Czeszki stawiały opór, to jednak skuteczne Polki wypracowały w pierwszej odsłonie bezpieczną przewagę i  utrzymały ją do końca. Trochę ciężej było w kolejnej partii. Dostalova i Valkova postawiły wszystko na jedną kartę i odskoczyły na 12:9. Nasze reprezentantki zdołały jednak odeprzeć ataki rywalek. Niezastąpiona okazała się Karolina Baran. Jej świetna postawa na siatce, bloki i ataki najpierw wyrównały po 15, a następnie przywróciły prowadzenie na polską stronę boiska, 17:15. Przeciwniczki, choć walczyły, nie potrafiły przejąć inicjatywy i to biało-czerwone jutro zagrają o medale.I runda:
Dumbauskaite/Povilaityte LTU [29] – Włoch/Gruszczyńska POL [32] 2:0
(21:17, 21:13)

II runda:
Enzo/Bianchin ITA [16]  –  Baran/Gruszczynska J. POL [2] 0:2
(14:21, 9:21)

III runda:
Dostalova/Valkova CZE [30] – Baran/Gruszczyńska J. POL [2] 0:2
(16:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved