Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Kryś: Zrobię wszystko, żeby grać

Marcin Kryś: Zrobię wszystko, żeby grać

fot. archiwum

KS Cuprum MUNDO Lubin skompletował skład i rozpoczął przygotowania do sezonu 2013/2014. O planach drużyny i własnych Strefie Siatkówki opowiedział libero miedziowych,  Marcin Kryś. Zawodnik wrócił do Polski po grze na Słowacji.

Pierwszy trening w nowym sezonie za tobą i za twoją drużyną. Jak było?

Marcin Kryś:Bardzo przyjemnie. Na pierwszym treningu spotkaliśmy się w niemal optymalnym składzie. Brakowało jedynie Petera Kaspera, który jest z reprezentacją Słowacji na zgrupowaniu przed mistrzostwami Europy. Na początek prezesi przedstawili nam cele, jakie będą stawiane nam w tym sezonie. Po krótkiej rozmowie z trenerem Pawłem Szabelskim, który przekazał nam swoje oczekiwania na najbliższy sezon, metody treningowe i ogólne zasady, jakie będą panowały w klubie, zabraliśmy się do roboty. Zaczęliśmy testami sprawnościowymi, potem była piłka nożna, a na koniec chwila z piłkami do siatkówki.

Jak wypadły testy?– Mieliśmy wagę i kilka testów szybkościowych i koordynacyjnych, żeby każdy wiedział na jakim etapie sie znajduje po przerwie, po wakacjach. Testy wypadły dobrze (śmiech), waga ogólnie też. Każdy raczej coś robił w przerwie wakacyjnej. Ja regularnie chodziłem na siłownię, więc mam nadzieję, że udało mi się zachować formę na odpowiednim poziomie.

Jakie cele postawili przed wami prezesi i trener?

– Prezesi chcieliby, abyśmy wygrali naszą ligę. Oczekiwania trenera wobec nas to wspólne zaufanie i ciężka praca. Mamy nie myśleć o tym, co mamy do zrealizowania jako cel główny, tylko o najbliższym treningu. Mamy stopniowo walczyć o punkt, set , mecz, a nie myśleć już o wygraniu ligi. Trener oczekuje, że będziemy skromnie podchodzić do wszystkiego. Na tym mamy się koncentrować, a nie wygrywać ligę przed sezonem.

W zespole jest dwóch libero. Który będzie pierwszym?

Tak. W tym sezonie o miejsce w wyjściowym składzie będę walczył z Marcinem Kozarem. To dobrze, że jest konkurencja. Myślę, że i mnie, i drugiemu Marcinowi, i całemu zespołowi może to wyjść tylko na dobre. Kto będzie lepszy, to będzie grał. W poprzednim sezonie Kozar grał trochę na przyjęciu, trochę na libero. Zna tę drużynę, tę halę, ale i ja zrobię wszystko, żeby grać i jak najlepiej pomagać drużynie. Trafiło na dwóch walczaków, więc myślę, że będzie ciekawie.

Wiadomo już, jak będą wyglądały wasze przygotowania do sezonu?

Treningi na własnej hali już rozpoczęliśmy. Przez cały sierpień będziemy korzystać także z siłowni i stadionu lekkoatletycznego. Potem wyjeżdżamy na obóz przygotowawczy do Sławy. Po powrocie rozegramy klika spotkań sparingowych,  między innymi z KS-em Milicz i Barkomem Lwów. Zagramy też na turniejach w Radomiu i Nysie lub Bielsku-Białej. Mnie jednak najbardziej cieszą zaplanowane spotkania z zespołami PlusLigi: ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i AZS-em Częstochowa. Jest to pewien etap przygotowań i myślę, że gra z silnymi rywalami nam bardzo pomoże. Na pewno będziemy chcieli wypaść bardzo dobrze i walczyć z takimi przeciwnikami. Właśnie po to przyszedłem do tego zespołu. Żeby walczyć o jak najwyższe cele, z jak najlepszymi przeciwnikami.

Do walki o te wysokie cele będziecie potrzebować jakichś atutów. Gdzie ty ich upatrujesz, jeśli chodzi o wasz zespół?

Myślę, że w naszym zespole jest wielu doświadczonych graczy, jak i młodych utalentowanych i bardzo ambitnych zawodników. Uważam, że taka mieszanka jest bardzo dobra dla zespołu. Wszyscy znamy się mniej lub więcej i mam nadzieję, że wytworzymy sobie bardzo dobrą atmosferę, która potrzebna jest również do odnoszenia sukcesów. Wszyscy w klubie: prezesi, sponsorzy, trenerzy i zawodnicy są bardzo zdeterminowani to tego, żeby odnieść sukces.

A słabe strony?

Słabe strony? Niech ich szukają nasi przeciwnicy (śmiech). Jeśli jakieś są, to na pewno razem ze sztabem szkoleniowym postaramy się je wyeliminować.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved