Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Glinka-Mogentale oficjalnie w Chemiku Police

Małgorzata Glinka-Mogentale oficjalnie w Chemiku Police

fot. archiwum

Małgorzata Glinka-Mogentale jest oficjalnie  zawodniczką Chemika Police. Kontrakt, który dzisiaj podpisała, opiewa na rok, a w zbliżającym się sezonie zagra z numerem 7 na koszulce. Trener Wiktorowicz ogłosił przy tym skład swojego zespołu na nowy sezon.

Małgorzata Glinka-Mogentale na zorganizowanej przez Grupę Azoty konferencji prasowej w Hotelu Tumskim w Płocku w obecności prezesa zarządu Krzysztofa Jałosińskiego, prezes Joanny Żurowskiej oraz trenera Chemika Police Mariusza Wiktorowicza podpisała zawodniczy kontrakt z zespołem Chemika Police.

Obecni na konferencji włodarze klubu, prezesi Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S. A. z wielkim zadowoleniem ogłosili, że powracająca po czternastu latach na polskie siatkarskie parkiety Małgorzata Glinka-Mogentale, zdecydowała się wspomóc swoim wielkim doświadczeniem siatkarskim zespół, który w obecnym sezonie również po wielu latach powrócił na szczyty polskiej siatkówki. – Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, który kończy długie miesiące rozmów toczonych z panią Małgosią na temat współpracy i zatrudnienia tej znakomitej siatkarki w naszym zespole. Dzisiaj mogę powiedzieć, że strony są zadowolone z tego faktu – powiedział prezes Jałosiński, dodając: – Zawsze marzyliśmy o tym, żeby zespół, który jest przez nas wspierany, był zarówno pod względem sportowym, jak i wizerunkowym zespołem, który będzie dawał nam dużo satysfakcji. To zapewnia nam zatrudnienie Małgosi. Pani Małgosia jest znakomitą siatkarką, a poza tym znakomitą i ciepłą kobietą. Prezes Joanna Żurowska podziękowała zaś Małgorzacie Glince-Mogentale za to, że zdecydowała się po czternastu latach gry na europejskich parkietach przyjąć propozycję Chemika Police. – Jestem przekonana, że taka klasowa zawodniczka pomoże Chemikowi osiągnąć założone cele – przyznała. Cele ligowego beniaminka, jak wynika z wypowiedzi prezes, są bardzo wysokie. Drużyna z Polic planuje zająć w zbliżającym się sezonie medalową pozycję i wystąpić w Lidze Mistrzyń.

Po uroczystym podpisaniu kontraktu zawodniczka, ikona polskiej siatkówki, przyznała, że na swoim koncie ma wiele zdobytych trofeów, a jedyne, czego w tej bogatej kolekcji jej brak, to mistrzostwo kraju, które w nadchodzącym sezonie zamierza zdobyć. – Jestem bardzo zadowolona, że po powrocie z tureckich parkietów będzie mi dane grać dla Chemika Police. Klub, a w szczególności jego zarząd, przygotował nam tak dobre warunki, że gra w takiej drużynie może być zaszczytem. Myślę będzie to silna drużyna nie tylko w Polsce ale również w Europie. Dlatego podpisałam kontrakt z tym klubem – powiedziała główna gwiazda dzisiejszej konferencji prasowej. Kontynuując dalej swoją wypowiedź, stwierdziła, że bałaby się podpisać kontrakt z zespołem, który w swoim składzie posiadałby dwie doświadczone zawodniczki. Małgorzata Glinka wyjawiła, że lubi mieć u swojego boku zawodniczki mądre, które lubią pracować. – Siatkówka nie jest tenisem, jest grą zespołową i ja na to zwracam dużą uwagę. Jeżeli stworzymy zespół, to na pewno osiągniemy wysokie cele – stwierdził nowy nabytek Polic.Na zakończenie konferencji trener Mariusz Wiktorowicz oficjalnie ogłosił skład Chemika Police, dodając, że Małgorzata Glinka-Mogentale, jej umiejętności, spokój i opanowanie w bardzo dużym stopniu pomogą osiągnąć cele, jakie stawiane są przed tą drużyną. – Małgosia wniesie do zespołu dużo radości podczas treningów, meczów i wszyscy wspólnie będziemy się cieszyć z osiągnięć polickiej drużyny – powiedział. Wiktorowicz poinformował, że oprócz Glinki-Mogentale, która wystąpi w ataku i w przyjęciu, jako przyjmujące zagrają Anna Werblińska, Joanna Mirek, Anna Grejman, Justyna Raczyńska. Na środku trykot Chemika założą Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł, Katarzyna Mróz i Dominika Sobolska. Na pozycji libero zagrają dwie zawodniczki, którymi będą Agata Sawicka i Aleksandra Krzos. Na rozegraniu natomiast nastąpił zaciąg zagraniczny w postaci Czeszki Lucie Muhlsteinovej i Serbki Mai Ognjenović. W ataku Chemik będzie dysponować Izabelą Kowalińską i Aną Bjelicą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved