Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > K. Skowrońska-Dolata: Jesteśmy dobrze przygotowane do turnieju

K. Skowrońska-Dolata: Jesteśmy dobrze przygotowane do turnieju

fot. archiwum

Reprezentantki Polski potrzebowały niewiele ponad godzinę, by rozprawić się w trzech setach z niżej notowanymi zawodniczkami z dalekiego Kazachstanu. - Jesteśmy dobrze przygotowane do płockiego turnieju - powiedziała po meczu Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Zawsze uśmiechnięta Katarzyna Skowrońska-Dolata po spotkaniu odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki spotkania. – Jesteśmy bardzo zadowolone z pierwszego naszego zwycięstwa w serii spotkań z cyklu World Grand Prix 2013 – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej nasz „Skowronek”. Najlepsza nasza zawodniczka dodała, że cieszyć może również wynik dzisiejszego spotkania i fakt, że od początku potyczki zespół, którego jest kapitanem i liderem w jednej osobie, grał w pełni skoncentrowany do ostatniej piłki. Na koniec pani kapitan dodała, że w jutrzejszym meczu z Niemkami jej zespół pokaże się z jak najlepszej strony i zapewniła: – Jesteśmy dobrze przygotowane do płockiego turnieju.

Kapitan zespołu z Kazachstanu, Korinna Iszimceva, jakby potwierdziła słowa Katarzyny Skowrońskiej. – Mecz miałyśmy rozpisany, Polki jednak nie pozwoliły nam grać tego, co miałyśmy zaplanowane. Co powiedzieć? Nie udało się. Poza pierwszą partią źle wchodziłyśmy w początki kolejnych setów, a moja przedmówczyni była dzisiaj nie do zatrzymania – zakończyła Korinna.

Trener Oleksandr Gutor prawie podpisał się pod słowami swojej zawodniczki, mówiąc, że miał swoje plany i przygotowaną taktykę, lecz dobrze grające Polki zniweczyły jego przedmeczowy trud. – Reprezentacja Polski była dzisiaj lepsza pod każdym względem. Nie mam nic więcej do powiedzenia, jeśli już, to życzyć mogę jedynie Piotrowi Makowskiemu powodzenia w dalszych grach. Niech Bóg błogosławi jego drużynie, aby mogła iść do przodu – zakończył swoją wypowiedź coach z Kazachstanu.Konferencję zamknął Piotr Makowski, dziękując Oleksandrowi Gutorowi za miłe życzenia. Trener reprezentacji Polski przypuszczał, że spotkanie będzie o wiele trudniejsze. Dodał, że było w spotkaniu kilka momentów, szczególnie w początkach pierwszej partii, w których jego zespół tracił kontrolę nad grą. – Mecz jednak zakończył się szczęśliwie w trzech setach – podsumował polski trener.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved