Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Joanna Kaczor: Staramy się zdobyć jak najwięcej punktów

Joanna Kaczor: Staramy się zdobyć jak najwięcej punktów

fot. archiwum

Po zwycięstwie nad Kazachstanem polskie siatkarki nie kryły zadowolenia. - Przyda nam się takie zwycięstwo - powiedziała Karolina Różycka. - Byłyśmy przygotowane. Uważam, że możemy być w pełni zadowolone z wyniku - dodała Joanna Kaczor.

Polki pewnie pokonały Kazachstan, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w tegorocznym cyklu World Grand Prix. Teraz czeka je konfrontacja z dużo wyżej notowanymi zespołami. – Przyda nam się takie zwycięstwo – zauważyła Karolina Różycka. Przyjmująca naszej reprezentacji skomentowała także postawę Niemek w meczu z Japonkami. Różycka uważa, że Polki są w stanie powalczyć o wygraną. – Oglądałyśmy tylko kawałeczek tego meczu. Na Niemki zawsze jest prosta recepta. Grać mocno zagrywką, nie popełniać błędów własnych i walczyć do upadłego, bo one nie oddają nic za darmo – oceniła grająca w Turcji siatkarka.

W dzisiejszym spotkaniu w polskim zespole było mniej nieporozumień i niedokładności. – Z meczu na mecz przyzwyczajamy się do tego ustawienia – podkreśliła Różycka. Zawodniczka nie przekreślałaby także jeszcze szans na awans do turnieju finałowego. – Żeby awansować, trzeba by było jeszcze kilka meczów wygrać. Wtedy, dlaczego nie? – stwierdziła optymistycznie.

Z tego, jak zaprezentowały się biało-czerwone w meczu z Kazachstanem, zadowolona była także Joanna Kaczor. – My musiałyśmy skupić się na tym, co było po naszej stronie. Realizować założenia, które trener nam przekazał przed meczem. Wiadomo, że Kazachstan gra siatkówkę trochę inną niż zespoły europejskie, nawet światowe. Myślę, że to może być element zaskoczenia dla niektórych zespołów. Byłyśmy przygotowane, analizowaliśmy wideo. Uważam, że możemy być w pełni zadowolone z wyniku – podsumowała atakująca reprezentacji Polski.Wpływ na dobrą postawę mogła mieć także hala i atmosfera w Płocku. – Zawsze u siebie gra się inaczej. Mam nadzieję, że te trybuny będą jeszcze bardziej wypełnione jutro i pojutrze. Szczególnie zapraszamy tutaj wszystkich mieszkańców Płocka – zachęcała do dopingowania biało-czerwonych siatkarka. Jutro Polki czeka starcie z Niemkami, które na pewno postawią poprzeczkę znacznie wyżej niż dzisiejszy rywal. – Nastroje przed jutrzejszym meczem są optymistyczne. Przede wszystkim staramy się tutaj zdobyć jak najwięcej punktów – zakończyła Joanna Kaczor.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved