Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Javier Weber: Chcemy wygrać z Brazylią

Javier Weber: Chcemy wygrać z Brazylią

fot. archiwum

Argentyńczycy zagrają z Brazylią o mistrzostwo Ameryki Południowej. Trener albicelestes zapowiada, że jego drużyna nie złoży broni w starciu z mistrzami świata. - Na pewno nie odpuścimy. Chcemy wygrać z Brazylią - mówił Javier Weber.

Szkoleniowiec reprezentacji Argentyny nie krył radości z awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata. Javier Weber zauważył, że było to wynikiem dobrej postawy jego podopiecznych, więc nie są oni bez szans w starciu z zespołem z Brazylii. – Jestem szczęśliwy, ponieważ gramy dobrze i osiągnęliśmy główny cel, czyli awans na mundial. Utrzymujemy dobry rytm, silną zagrywkę i determinację. Chcę zobaczyć taką samą grę przeciwko Brazylii, najlepszej drużynie na świecie w ostatniej dekadzie. Gra przeciwko nim to zawsze coś wyjątkowego i chcę, żeby mój zespół zaprezentował taką samą determinację. Jeśli tak będzie, zapowiada się wielki mecz – mówił zadowolony trener.

Dobrej myśli jest także Federico Pereyra.Dzisiaj wyszliśmy na boisko z dodatkową motywacją, którą był awans na mistrzostwa świata. Żeby dać sobie szansę na zwycięstwo z Brazylią, musimy mieć do nich respekt, ale możemy obiecać, że zagramy tak dobrze, jak dziś – komentował argentyński siatkarz.

Bojowe nastroje panują również w obozie rywali. Kanarkowi w drodze do finału pokonali w trzech setach reprezentantów Chile, ale musieli się nieźle napocić, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Nie zagraliśmy wszystkiego, co potrafimy, a oni grali o być albo nie być. Mocno zagrywali, atakowali z wysokiego pułapu. To nam utrudniło życie, ale w decydujących momentach, w końcówkach setów, udało się nam osiągnąć zwycięstwo – mówił Sidão, który był najlepiej punktującym wśród podopiecznych Bernardo Rezende. Przed finałowym spotkaniem środkowy podkreśla, że zespół wie, o co gra i zna klasę przeciwnika, więc walki z pewnością nie zabraknie. – Wszyscy wiedzą, że Argentyna to zespół bardzo męczący, który walczył już w finałach największych imprez. Jesteśmy bardzo skoncentrowani i dobrze przygotowani. Wiemy, że nie możemy przepuścić takiej szansy. Jesteśmy na początku nowego cyklu i mamy zamiar dążyć do samych zwycięstw – mówił.Brazylijczyk powrócił do gry po trzech miesiącach przerwy spowodowanej operacją kręgosłupa. Siatkarz przyznaje, że nie jest w optymalnej formie i odczuwa lekki ból, ale pozostaje optymistą. – Jestem już prawie w 100% zdrowy. Czuję jeszcze lekki dyskomfort, ale nasi medycy mówią, że to normalne. Trenuję wystarczająco, aby nadrobić stracony czas. To trochę trudne z powodu bólu mięśni, ale stopniowo dojdę do normy – mówił reprezentant canarinhos. Środkowy nie ukrywał także, że w tym roku ma dodatkową motywację do zdobycia tytułu. Zawodnik chce zadedykować go swojej narzeczonej, także zawodniczce i reprezentantce kraju, Dani Lins, która towarzyszyła mu podczas procesu rekonwalescencji. Siatkarska para ma zamiar wkrótce się pobrać.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna, voleysur.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved