Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Felipe Fonteles: Z pewnością damy z siebie wszystko

Felipe Fonteles: Z pewnością damy z siebie wszystko

fot. archiwum

Libero brazylijskiej ekipy, Mario Junior, oraz przyjmujący, Felipe Fonteles, brylują w statystykach  mistrzostw Ameryki Południowej. Sami zainteresowani mówią, że bardziej skupiają się na kolejnych meczach i poprawieniu swojej gry niż na zabawie w cyferki.

Felipe Fonteles prowadzi w rankingu najlepiej zagrywających zawodników. Przyjmujący przyznaje, że jest to wynik ciężkiej pracy, są jednak niuanse, które można jeszcze poprawić. – Z Bernardinho trenowaliśmy dużo element zagrywki, w ostatnim tygodniu pracowałem także z Rubinho. Można jeszcze dużo poprawić. Psuję niektóre serwisy z powodu złej techniki, ale dążę do perfekcji – mówił Lipe. Brazylijczyk spojrzał także w przyszłość. Kolejnymi przeciwnikami mistrzów świata będą Argentyńczycy i Chilijczycy, których grę „kanarkowi” starają się zanalizować. Fonteles zapewnia, że rywal nie ma wpływu na ich postawę na treningu i podczas meczu. – Reprezentacja Brazylii zawsze trenuje ciężko i z pewnością nie odpuścimy, niezależnie od tego, kto stoi po drugiej stronie siatki. Wiemy, że Argentyna jest w lepszej dyspozycji, będziemy jednak grać ostro przeciwko nim. Tej nocy przestudiujemy grę Chile. Wyrównana walka będzie dla nich trudna. My z pewnością damy z siebie wszystko – komentował przyjmujący.

W podobnym tonie wypowiadał się brazylijski libero, Mario Junior. Zawodnik przyznaje, że zespół nie jest w szczytowej formie, jednak takie spotkania są niezwykle potrzebne, aby udoskonalać swoją grę. – Nasze dwa pierwsze mecze przeciwko Paragwajowi i Kolumbii były dobre, aby zdobyć rytm gry i lepiej rozumieć się na boisku, co jest bardzo ważne. Gra w ojczyźnie przy pełnych trybunach jest zawsze bardzo miła. Nasz poziom techniczny nie jest najlepszy, ale z pewnością poprawimy się w kolejnych spotkaniach – mówił siatkarz. – Przed nami jeszcze dwa trudne mecze, przeciwko Chile i Argentynie, którzy są tutaj naszymi głównymi rywalami – dodał.

Dobre wyniki w statystykach libero canarinhos skomentował krótko. – Przestudiuję je, aby zobaczyć, co jeszcze mogę zrobić lepiej – zakończył.źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved