Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Trener zasłużył na kredyt zaufania

Bartosz Kurek: Trener zasłużył na kredyt zaufania

fot. archiwum

Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowuje się w Spale do wrześniowych mistrzostw Europy. Bartosz Kurek jest optymistycznie nastawiony przed tym turniejem i wierzy, że on i jego koledzy pokażą jeszcze w tym sezonie dobrą siatkówkę.

Bartosz Kurek ze względu na infekcję wirusem bostońskim rozpoczął treningi nieco później. – Jestem bardzo wdzięczny trenerowi Anastasiemu, bo w tym roku miałem najdłuższe wolne od praktycznie czterech, pięciu lat. Powiem szczerze, to samo zresztą przekazałem trenerowi, że o ile wcześniej, gdy miałem urlop, to zawsze starałem się mieć kontakt z piłką, o tyle tym razem potrzebowałem się zupełnie odciąć – przyznaje przyjmujący biało-czerwonych. Siatkarz pokusił się także o ocenę swojej gry. – Miałem wahania formy, tak jak reszta drużyny. Powiem szczerze, że nie jestem zadowolony z początku Ligi Światowej w moim wykonaniu. Pierwszy mecz z Brazylią był jeszcze w porządku, lecz potem przyszedł słabszy okres. Wynik jest negatywny, lecz wyciągnąłem wnioski. A jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, o które było tyle pytań, to też wiem, że damy sobie radę.

Obecnie zawodnik przebywa wraz ze swoimi kolegami w Spale. – Naprawdę jestem zbudowany tym, gdy wracam i widzę w oczach chłopaków ogromną chęć do pracy. Nigdy nie widziałem i mam nadzieję, że nie zobaczę takiej sytuacji, iż przyjedziemy odwalić pańszczyznę. Za każdym razem widzę, że moi koledzy, tak jak ja, są zakochani w tej dyscyplinie sportu, w tej drużynie. Wierzę, że jeszcze w tym sezonie pokażemy dobrą grę – optymistycznie mówi Bartosz Kurek. Po nieudanej Lidze Światowej na biało-czerwonych spadła fala krytyki. Kurek przyznał jednak, że nie przejął się tym za bardzo. – Mnie interesuje zdanie osób, które przebywają z nami w grupie. Mam na myśli sztab szkoleniowy, kolegów, masażystów. Reszta, czyli dziennikarze, kibice, działacze i ich opinie oraz oczekiwania to co innego. Zostawiam je z boku – przyznał zawodnik. Pojawiły się nawet głosy o zwolnieniu Andrei Anastasiego. –  Nie śledziłem tego na bieżąco, choć oczywiście coś tam do mnie docierało. Tę całą sytuację odbieram w ten sposób – jeśli byłbym kibicem, to trener Anastasi zasłużył, by dać mu kredyt zaufania. Poza igrzyskami byliśmy skuteczni, każdą dużą imprezę kończyliśmy na podium. Czasami nawet ponad nasze aktualne możliwości – mówi Bartosz Kurek.

*wywiad Kamila Składowskiego czytaj w „Przeglądzie Sportowym”źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved