Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Aimi Kawashima: Byłyśmy w szoku

Aimi Kawashima: Byłyśmy w szoku

fot. Mirosław Stroński

Japonki potrzebowały aż pięciu setów, by pokonać Niemki. Po meczu Aimi Kawashima, środkowa zwycięskiej drużyny, przyznała, że rywalki je zaskoczyły. - Byłyśmy w szoku, ponieważ Niemki dorównywały nam w grze w obronie - powiedziała.

Japonki po porywającym widowisku utrzymały status drużyny niepokonanej w turnieju World Grand Prix. Aimi Kawashima, środkowa zwycięskiego zespołu, jako jedyna, oprócz libero Kotoki Zayasu, pozostała na boisku przez cały czas trwania spotkania. Siatkarka tak opisywała mecz ze swojej perspektywy zaraz po jego zakończeniu: – Przegrałyśmy dwa pierwsze sety i potem zmieniłyśmy nasze podejście do gry, mentalność. Grałyśmy jako drużyna. To pozwoliło nam wygrać mecz.

W trzecim secie siatkarki z Japonii przełamały się, a to głównie za sprawą zmian dokonanych przez ich trenera Masayoshi Manabe. Szczególnie swoją grą spośród pozostałych wyróżniła się jedna z Japonek. – Do gry weszło kilka nowych zawodniczek. Świetnie zaprezentowała się Ishi Yuki. Ona bardzo dobrze grała szybką piłką i pozwoliła na odrodzenie się drużyny – mówiła jej koleżanka z zespołu. Ishi Yuki zdobyła najwięcej punktów w polu serwisowym dla swojej drużyny, a w ataku zapisała na swoim koncie 14 „oczek”.

Niemki zaskoczyły Japonki przede wszystkim ambitną grą w defensywie, a długie akcje często kończyły się punktem dla naszych zachodnich sąsiadek. To przede wszystkim w tym elemencie Europejki zaskoczyły rywalki z Azji. – Obrona to jest nasz japoński styl gry. Byłyśmy w szoku, ponieważ Niemki dorównywały nam w tym elemencie – zakończyła Aimi Kawashima.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved