Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Agnieszka Kąkolewska: Po prostu zagrałyśmy dobrze taktycznie

Agnieszka Kąkolewska: Po prostu zagrałyśmy dobrze taktycznie

fot. archiwum

- Założoną przed meczem taktykę zrealizowałyśmy w stu procentach i to był klucz do zwycięstwa nad dziewczynami z Kazachstanu - powiedziała po spotkaniu Agnieszka Kąkolewska. Polska reprezentacja pokonała kazachski zespół w trzech setach.

Gratuluję zwycięstwa. Poza początkiem pierwszej partii trudno było przypuszczać, że wynik będzie inny. Zdominowałyście swoje przeciwniczki.

Agnieszka Kąkolewska: – Zespół z Kazachstanu pomimo niskiej rankingowej pozycji wcale nie jest „chłopcem do bicia”. W dzisiejszym spotkaniu może dziewczyny zagrały trochę słabiej, niż potrafią. Ogólnie jest to trudny zespół grający wiele kombinacji. Przygotowane byłyśmy przez nasz sztab szkoleniowy na trochę inną, lepszą grę naszych przeciwniczek.

Sztab szkoleniowy rozpisał, a wy krok po kroku realizowałyście taktykę.– Dokładnie tak to można powiedzieć. Założoną przed meczem taktykę zrealizowałyśmy w stu procentach i to był klucz do zwycięstwa nad dziewczynami z Kazachstanu. Główny nacisk kładłyśmy na zagrywkę i grę blokiem. Spodziewałyśmy się większego oporu ze strony przeciwniczek, albowiem dokładnie przeanalizowałyśmy przed tym spotkaniem na co ten zespół tak naprawdę stać. Po prostu zagrałyśmy dobrze taktycznie.

Pani Agnieszko, proszę powiedzieć czytelnikom Strefy Siatkówki, jak się pani czuje w roli środkowej reprezentacji Polski. Zamieniła pani Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, pierwszą ligę na pierwszą szóstkę reprezentacji.

– Faktycznie jest to dla mnie bardzo duży skok w przód. Zamiana pierwszej ligi na ORLEN Ligę była dla mnie marzeniem, które będzie spełniać się od nowego sezonu, a gra w reprezentacji mogła wydawać się na razie poza moim zasięgiem. Stało się jednak inaczej i fakt ten jest dla mnie wielkim zaszczytem. Zaszczytem jest występowanie u boku moich starszych koleżanek. Jest to dla mnie szkoła przez duże „S”, która pomoże mi doskonalić moje umiejętności.

Czy był to dla pani spory szok, kiedy trener wyczytał nazwisko Kąkolewska w pierwszej szóstce?

– Na pewno tak. Samo powołanie do reprezentacji Polski było dla mnie wielce miłym zaskoczeniem i jak już powiedziałam, olbrzymim zaszczytem. Nie liczyłam, że trafię od razu na szeroką wodę. Nie liczyłam, że będzie to pierwsza szóstka. Marzeniem moim było załapanie się do dwunastki i szczerze powiem, że nie byłam przygotowana na to, że będzie to pierwszy skład. Jestem bardzo zadowolona.

Nie widać po pani tremy, radzi sobie pani znakomicie.

– Dziękuję, że tak pan to widzi, trema na pewno jest. Jest to inne granie niż to, które uprawiałam do tej pory. Zdaję sobie również sprawę, że przede mną mnóstwo pracy, by grać tak, jak to robią moje starsze koleżanki w zespole. Na pewno będę robić wszystko, by stale doskonalić swoją grę.

Jutro na pewno będzie miała pani ku temu sposobność. Niemki to o wiele silniejszy zespół niż Kazachstan.

– Tydzień temu Niemki grały tie-break z Kazachstanem. Moim zdaniem nie ma jakiejś dużej przepaści między tymi zespołami. To wszystko zależy od dnia, od przyjętej taktyki na przeciwnika i od jej wykonania. Zapewniam, że jutro założoną taktykę wykonamy perfekcyjnie.

*rozmawiał Mirek Stroński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved