Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. H: Płock szczęśliwy dla Polek, Kazachstan pokonany

WGP, gr. H: Płock szczęśliwy dla Polek, Kazachstan pokonany

fot. archiwum

Biało-czerwone doskonale rozpoczęły przed własną publicznością turniej z cyklu World Grand Prix. Polki w Płocku bez większych przeszkód poradziły sobie z reprezentacją Kazachstanu. Jest to pierwsza wygrana naszych siatkarek w tej edycji rozgrywek WGP.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo odważnie, a po asie serwisowym Shenberger zespół z Kazachstanu objął prowadzenie 3:2. Chwilę potem świetnym uderzeniem zza linii dziewiątego metra odpowiedziała Skowrońska-Dolata, a na siatce zafunkcjonował podwójny polski blok i to nasza drużyna była na czele 5:4. Naszym siatkarkom ciężko przychodziło jednak zdobywanie punktów, a w dodatku zaczęły popełniać błędy i to rywalki prowadziły w czasie pierwszej przerwy technicznej 8:6. Po niej Polki przy zagrywce Karoliny Różyckiej odrobiły straty i objęły prowadzenie 10:8. Kazachskie siatkarki wcale nie ułatwiały zadania biało-czerwonym, podbijały bardzo dużo piłek i tylko ich nieskuteczność w ataku chroniła Polki przed stratą kolejnych punktów. Gdy nieskuteczność wdarła się też szeregi gospodyń, przeciwniczki wyrównały po 14. Dopiero po drugim czasie technicznym autowe zbicia z obiegnięcia rywalek i punktująca zagrywka Kaczor zwiększyły przewagę Polek do stanu 18:14. W kolejnych akcjach po raz kolejny zafunkcjonował polski blok i szkoleniowiec Kazachstanu poprosił o czas. Biało-czerwone prowadziły już 20:15. Wysoką nadwyżkę reprezentantki naszego kraju utrzymywały dzięki skutecznej Skowrońskiej-Dolacie (22:16) i spokojnie dowiozły ją do końca partii, wygrywając do 17.

Druga partia rozpoczęła się od błędów rywalek, choć w kolejnej akcji zablokowana została Skowrońska-Dolata i Polki prowadziły 2:1. Natomiast autowe uderzenie ze środka Kąkolewskiej oraz kolejny blok na Skowrońskiej zmusiły do reakcji trenera Makowskiego. Kazachstan wyszedł bowiem na prowadzenie 5:4. To przeszło na polską stronę boiska niedługo potem, przy dobrej zagrywce Kąkolewkiej, której wynikiem była kontra Skowrońskiej (7:6). Polkom w dalszej części nadal ciężko było na czysto wbić się w boisko po kazachskiej stronie, a mimo to zdołały wypracować drugie oczko przewagi (10:8), a chwilę potem dołożyły do tego dwa kolejne (13:9). Gra Polek z każdą akcją rozkręcała się, a pomogła w tym trochę podwójna zmiana dokonana przez trenera Makowskiego (16:11). Choć ponownie atak polskich siatkarek co rusz napotykał jakieś przeszkody, to jednak rywalki zaczęły się mylić, a przewaga biało-czerwonych rosnąć (18:12). Im bliżej końca, tym coraz skuteczniej ekipa z Polski radziła sobie na siatce oraz w polu i mimo że w obronie walczyły też przeciwniczki, to jednak dwie akcje w bloku Polek dawały kolejne punkty gospodyniom (22:14), które wygrały pewnie do 17 po ataku Skowrońskiej-Dolaty.

Bardzo dobre zagrywki Karoliny Różyckiej otworzyły seta numer trzy, a Polki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Kolejne udane akcje, m.in. atak z przechodzącej piłki Kaczor, podwyższyły przewagę, która na pierwszym czasie technicznym wynosiła już pięć oczek. To właśnie Kaczor wzięła na siebie w tej części meczu ciężar gry i skutecznymi atakami utrzymywała nadwyżkę. Gdy Różycka świetnie spisała się w pojedynczym bloku, a następnie Polki dwukrotnie ustawiły „trójkę” i „dwójkę” nie do przejścia, przewaga polskiej ekipy nieubłaganie rosła (16:6, 19:8). To polskim siatkarkom wychodziło wszystko, a rywalki nie potrafiły znaleźć sposobu na ich skuteczne uderzenia. Ważna w końcówce okazała się zagrywka Sieczki, która uderzała potężnie, utrudniając przeciwniczkom grę (21:8 po kontrze Kaczor). Chwila przestoju w polskim zespole nie wpłynęła w ogóle na bardzo wysoką różnicę punktową i podopieczne trenera Makowskiego zapisały na swoim koncie pierwszą wygraną w tegorocznym World Grand Prix. Dwie ostatnie akcje w całym meczu należały do Skowrońskiej-Dolaty i Kaczor.Polska – Kazachstan 3:0
(25:17, 25:17, 25:11)

Składy zespołów:
Polska: Różycka (8), Kaczor (11), Efimienko (12), Radecka, Kąkolewska (5), Skowrońska-Dolata (17), Maj (libero) oraz Sieczka (2), Martałek, Wołosz (1) i Konieczna (3)
Kazachstan: Mudritskaja (11), Jarlagassowa (8), Anarbajewa (1), Nassedkina, Ishimtsewa, Shenberger (5), Strożenko (libero) oraz Lukomskaja, Omelienko, Afanasjewa i Gordejewa (2)

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki spotkań oraz tabela World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved