Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Silesia Volley będzie trenować w Beskidach

Silesia Volley będzie trenować w Beskidach

fot. archiwum

W zespole Silesii Volley Mysłowice zakończył się pierwszy etap przygotowań. Sebastian Michalak dał swoim podopiecznym wolny weekend, po którym zespół z Mysłowic wyjedzie na kilkudniowe zgrupowanie w Beskidy.

W tym sezonie sztab szkoleniowy Silesii Volley będzie miał do dyspozycji bardzo szeroką kadrę, w której znalazło się aż 18 zawodniczek. Poza Małgorzatą Plebanek, Iwoną Kandorą i Pauliną Dereń pod skrzydła Sebastiana Michalaka trafiło kilka utalentowanych siatkarek z Jaworzna, Tarnowskich Gór, Częstochowy czy Jarosławia. W kadrze pierwszoligowca z Górnego Śląska znalazło się również kilka wicemistrzyń Polski juniorek, które po tym, jak Sokół Chorzów odsprzedał miejsce w II lidze MKS-owi Dąbrowa Górnicza, zostało przesuniętych do pierwszego zespołu. Są to: Martyna Pietrek, Majka Szczepańska, Angelika Szostok, Klaudia Świstek i kapitan „srebrnej” drużyny juniorek, Aleksandra Wieczorek.

Sileslanki przygotowania rozpoczęły 31 lipca, trenując na własnych obiektach. Po dzisiejszym wieczornym treningu Sebastian Michalak dał swoim podopiecznym wolny weekend, jednak już w poniedziałek rano wszystkie siatkarki mają zameldować się w Mysłowicach, skąd wyjadą na czterodniowy obóz do Żabnicy koło Węgierskiej Górki. Podczas zająć na stokach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, sztab szkoleniowy Silesii Volley zamierza skupić się na wytrzymałości. Zaplanowane są też dwa zajęcia w hali. Po powrocie z gór silesianki nadal będą trenować na własnych obiektach. Na początku września wezmą udział w turnieju towarzyskim z Ostrowcu Św., tydzień później w ramach Silesia Cup najprawdopodobniej będą gościć zespoły AZS-u WSBiP KSZO, Karpat Krosno i VK Ostrawa.

Skład Silesii Volley Mysłowice na sezon 2013/2014:Rozgrywające: Izabela Soja, Aleksandra Wieczorek, Maja Pelczarska;

Środkowe: Iwona Kandora, Sylwia Andrysiak, Martyna Pietrek;

Atakujące: Barbara Susek, Patrycja Ząbek, Majka Szczepańska;

Przyjmujące: Małgorzata Plebanek, Dominika Najmrocka, Paulina Dereń, Angelika Szostok, Klaudia Świstek, Zuzanna Lipińska, Angelika Tomanek, Aleksandra Sochacka;

Libero: Joanna Nickowska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved