Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź rozpoczęły treningi

Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź rozpoczęły treningi

fot. archiwum

Zespół Beef Master Budowlani Łódź od poniedziałku rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Siatkarki zaczęły od treningów w Atlas Arenie, by w tym tygodniu przenieść się do ośrodka Lawendowe Termy, gdzie przebywały do dzisiaj.

Przed sezonem zaplanowano wiele meczów sparingowych. Zawodniczki z Łodzi już 24 i 25 sierpnia zagrają na turnieju w Sulechowie. Potem czeka je między innymi wyjazd na zawody rozgrywane w Belgii, a tuż przed inauguracją sezonu ekipa Beef Master Budowlanych Łódź zmierzy się z inną drużyną z ORLEN Ligi – Siódemką Legionovią Legionowo. Pozwoli to na lepsze zgranie się zawodniczek, a także pokaże realne możliwości drużyny.

Przede wszystkim cele są takie, abyśmy namieszały trochę w lidze. Na pewno nie jest to gra w barażach, tylko o wyższe lokaty – mówiła nowa rozgrywająca Beef Master Budowlanych Łódź, Ewa Cabajewska.

Klub wzmocniło aż siedem nowych siatkarek, a na pierwszym treningu nie stawiły się jedynie Olga Trach i Tabi Love, które grają w reprezentacjach swoich krajów. – Drużyna jest nowa i ambitna. Wszystkie dziewczyny zdają sobie sprawę z tego po co tu są i na razie wygląda to obiecująco. Chociaż trudno cokolwiek mówić po pierwszym treningu – podkreśla doświadczona rozgrywająca, która do Łodzi trafiła z drużyny AZS-u Białystok.Na chwilę obecną mamy mnóstwo spraw organizacyjnych, jesteśmy po serii sprawdzianów. Dopiero wczoraj przyjechałam do Łodzi, mam mieszkanie. Jest to dość spore miasto, trzecie co do wielkości w Polsce. Łódź jest też starym miastem, znajduje się tu mnóstwo pięknych, zabytkowych kamienic. Wydaje mi się, że nie będziemy się nudzić, ale priorytetem jest dla nas oczywiście praca i trening – dodała siatkarka.

Czwartkowe zajęcia w Atlas Arenie były otwarte dla wiernych sympatyków klubu. Część treningu, mającego na celu poprawę kondycji i wytrzymałości, poprowadził trener przygotowania fizycznego, Argentyńczyk Daniele Lecouna.Jak na razie jest ciężko, ale bardzo fajnie. Jestem bardzo zadowolona, bo treningi są urozmaicone. Mocna siłownia, z dobrym trenerem. Z oboma trenerami pracuje mi się bardzo dobrze – mówiła po dwugodzinnych zajęciach Natalia Nuszel, kolejna nowa twarz w łódzkiej drużynie.

Zawodniczka grająca na pozycji przyjmującej w ostatnim sezonie wywalczyła wraz z zespołem MKS-u Dąbrowa Górnicza wicemistrzostwo Polski i zdobyła Puchar Polski. Jednak wśród wielu utytułowanych siatkarek trudno było jej wywalczyć miejsce w pierwszej szóstce. – Nigdy nie można obiecać grania. Trzeba się postarać. Ale mam nadzieję, że tu mam większą szansę, zobaczymy. Ja będę się starać, a będzie tak, jak zadecyduje trener – zakończyła zawodniczka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved