Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Odmłodzone Rafako Racibórz nie podda się bez walki

Odmłodzone Rafako Racibórz nie podda się bez walki

fot. archiwum

Rafako Racibórz jednak wystartuje w II-ligowych rozgrywkach. Podopieczni Witolda Galińskiego przygotowania do sezonu rozpoczną 12 sierpnia. Z drużyny odeszło 4 podstawowych graczy, dlatego jej celem będzie utrzymanie się w lidze.

Poprzedni sezon był stosunkowo udany dla Rafako Racibórz. Podopieczni trenera Galińskiego zajęli czwarte miejsce w rundzie zasadniczej, a dzięki temu zakwalifikowali się do fazy play-off. W niej jednak trafili na TKS Tychy, który okazał się przeszkodą nie do przejścia. W nadchodzących rozgrywkach o powtórzenie tego wyniku raciborzanom będzie bardzo ciężko, ponieważ w międzysezonowej przerwie z zespołem pożegnało się czterech podstawowych graczy. Łukasz Taterka (libero) oraz Krystian Lipiec (przyjmujący) przenieśli się do Volleya Rybnik, natomiast Maciej Kowalonek (przyjmujący) i Paweł Cieśla (środkowy) wybrali ofertę TKKF-u Sokoła Katowice. – Na ich miejsce przyjdą młodsi juniorzy, którzy nie bardzo radzili sobie w rozgrywkach młodzieżowych, a teraz będą musieli grać na parkietach II ligi – skomentował Witold Galiński.

Skład raciborskiego zespołu złożony będzie głównie z wychowanków. – Dziesiąty rok prowadzę tę drużynę. Od lat opiera się ona na zawodnikach, którzy uczą się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, i wychowankach. Jednak przeważnie trenowałem zawodników raptem trzy lata. Kiedy zaczynali oni dobrze grać, to wówczas odchodzili do innych klubów. Od lat borykam się z takim problemem, że krótko pracuję z zawodnikami. Na uniwersytetach czy politechnikach zawodnicy mogą studiować pięć lat, więc szkoleniowiec może inaczej komponować zespół, a mi zawodnicy uciekają po roku, dwóch czy trzech. W tym roku jest podobna sytuacja – zaznaczył trener Rafako.

Zadaniem młodych i niedoświadczonych graczy będzie utrzymanie się na drugoligowym poziomie. – Naszym celem będzie walka o to, aby osiągnąć jak najlepszy wynik, a przede wszystkim, aby nie spaść do III ligi – dodał szkoleniowiec.Kilka tygodni temu istniało ryzyko, że drużyna nie wystartuje w rozgrywkach ze względu na fakt, że główny sponsor – Rafako – wahał się, czy dalej wspierać raciborską siatkówkę. Choć sytuacja nie jest jeszcze wyjaśniona, to wiadomo, że zespół przystąpi do walki na drugoligowym froncie. – Ostateczna decyzja Rafako nie została jeszcze podjęta, ale jeśli gramy wychowankami, to mamy tyle środków, aby przegrać sezon – powiedział Galiński.

Przygotowania do sezonu raciborzanie rozpoczną 12 sierpnia. Będą się one odbywały na miejscowych obiektach. – W Raciborzu mamy takie możliwości treningowe i tereny do ćwiczeń poza halą, że nie musimy nigdzie wyjeżdżać – skomentował Galiński. Na razie nie wiadomo jeszcze, z kim zespół zagra spotkania kontrolne przed startem ligi. – Ze sparingami zawsze jest kłopot, bo zespoły znajdują się blisko siebie, a nie wszyscy trenerzy chcą sparować z zespołami, z którymi zmierzą się później w lidze. Dlatego trzeba się nieźle nagłówkować, aby zorganizować jakieś turnieje towarzyskie – zakończył opiekun Rafako Racibórz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved