Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20: Biało-czerwoni nadal zwyciężają

ME U-20: Biało-czerwoni nadal zwyciężają

fot. archiwum

Od zwycięstwa zmagania w drugim dniu plażowych mistrzostw Europy rozpoczęli Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie. Polski duet ograł angielską parę Hunter/Stout. Następnie pokonał rywali z Włoch. Michał Bryl i Kacper Kujawiak odnieśli zwycięstwo bez walki.

Drugi triumf na mistrzostwach Europy do lat 20 odnieśli Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek. Dziś rano biało-czerwoni wykazali wyższość nad angielskim duetem Matthew Hunter/Ryan Stout. Pojedynek miał podobny przebieg do wczorajszego meczu naszych reprezentantów, a po 35 minutach mogli się oni cieszyć z kolejnej wygranej. Nieco bardziej zacięta była premierowa odsłona, ale ton boiskowym wydarzeniom i tak nadawali w niej biało-czerwoni, a rywali stać było jedynie na ugranie 15 oczek. W drugiej partii dominacja naszych siatkarzy była jeszcze większa, a przeciwnicy zupełnie nie mogli znaleźć recepty choćby na toczenie wyrównanej walki z Polakami. W efekcie gładko przegrali 0:2. Była to już ich druga porażka w turnieju, a do rozegrania został im jeszcze pojedynek z Bułgarami. Z kolei Kaczmarek/Kaczmarek o pierwsze miejsce w grupie zagrają z włoską parą – De Fabritiis/Martinez.

Pojedynek z Giacomo De Fabritiisem i Javierem Martinezem był zupełnie bez historii. Biało-czerwoni od początku do końca meczu dominowali na boisku. Reprezentanci Italii popełniali mnóstwo błędów, a ich udane akcje można było policzyć na palcach jednej ręki. Natomiast Polacy konsekwentnie punkt po punkcie dążyli do sukcesu. W żadnej z obu odsłon nie pozwolili przeciwnikom nawet dobić do 10 oczek, a całe spotkanie nie trwało nawet pół godziny. Był to już trzeci pojedynek duetu Kaczmarek/Kaczmarek na mistrzostwach Europy, w którym nie stracił nawet seta.

Trzecie zwycięstwo w turnieju odnieśli także Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Rywalami Polaków miała być szwedzka para – Johan Skoogh/Arno Slipac, jednak Skandynawowie nie przystąpili do spotkania, oddając je walkowerem. Dzięki temu polski duet zmagania grupowe zakończył bez porażki.Grupa B

Kaczmarek/Kaczmarek POL [2] – Hunter/Stout ENG [18] 2:0
(21:15, 21:12)

Kaczmarek/Kaczmarek POL [2] – De Fabritiis/Martinez ITA [15] 2:0
(21:9,21:9)

Grupa A

Bryl/Kujawiak POL [32] – Skoogh/Slipac SWE [17] 2:0
(21:0, 21:0)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved