Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Iwona Waligóra: Ten sezon był dla mnie bardzo pozytywy

Iwona Waligóra: Ten sezon był dla mnie bardzo pozytywy

fot. Shahaf Tubul

- Udało nam się zdobyć mistrzostwo i puchar Izraela - wszystko co najważniejsze dla sportowca, jeśli chodzi o ligowe podwórko - przyznaje Iwona Waligóra. Polska przyjmująca zdecydowała się pozostać w Izraelu, ale postanowiła zmienić barwy klubowe.

To był bardzo dobry sezon dla ciebie i twojego zespołu. Na krajowym podwórku nie miałyście sobie równych.

Iwona Waligóra:Jasne, to był świetny rok. Udało nam się zdobyć mistrzostwo i puchar Izraela – wszystko co najważniejsze dla sportowca, jeśli chodzi o ligowe podwórko. Jeśli chodzi o ocenę moich występów, to trzeba by było popatrzeć w statystyki lub zapytać trenera (śmiech). Wydaje mi się, że ten sezon był dla mnie bardzo pozytywy.Jaki jest poziom rozgrywek? Liga izraelska jest wyrównana czy to raczej kilka zespołów „dyktuje warunki”?

Jeśli chodzi o poziom, to są cztery zespoły, które się liczą i walczą o najwyższe cele, mianowicie: Irioni Kiryat Ata, Neve Shanan Haifa, Hapoel Kfar Saba, Hapoel Raanana.

Jak wygląda twoja przyszłość – na kolejny sezon pozostajesz w Izraelu?

Tak, zdecydowałam się zostać w Izraelu na przyszły sezon, ale zmieniłam barwy. Przeniosłam się bliżej Tel Avivu, do Kfar Savy, czyli rywala, którego pokonałyśmy w minionym sezonie z zespołem z Kiryat Ata w pucharze i w meczu o mistrzostwo. W tym sezonie oprócz mnie mają się pojawić jeszcze dwie amerykańskie zawodniczki na pozycjach rozegrania i przyjęcia, więc będzie to ciekawa drużyna. Czekają nas występy w Pucharze CEV.

Zdecydowałaś się na zmianę barw klubowych, ale w dalszym ciągu pozostajesz w Izraelu. Dlaczego akurat taka decyzja?

Dlaczego znowu liga izraelska? Jest dość ciekawa i jak na razie czuję się tutaj bardzo dobrze. Nie widziałam sensu zmian póki co.

Po sezonie miałaś trochę wolnego. Czy udało się odpocząć i zregenerować przed startem ligi?

Tak, oczywiście, że się udało odpocząć, odsapnąć, spotkać ze znajomymi i spędzić wolny czas z rodziną.

Kiedy ruszają u ciebie przygotowania do sezonu i jak będzie to mniej więcej wyglądać?

Przygotowania do sezonu ruszają 11 sierpnia. Z pewnością będzie to spokojne wdrożenie się w system treningowy z postępującym i narastającym natężeniem na wszystkie potrzebne jednostki, żeby uzyskać wysoki poziom formy.

Za niedługo reprezentacja Polski pod wodzą Piotra Makowskiego rozpoczyna występy w mistrzostwach Europy. Jak oceniasz szanse kadry?

Śledzę występy naszej kadry męskiej i żeńskiej. Jeśli chodzi o żeńską, jest to całkiem interesująca kombinacja i jestem przekonana, że zarówno trener, cały sztab, jak i same zawodniczki dadzą z siebie wszystko, aby zaprezentować swój najwyższy poziom indywidualnie i zespołowo. Trzymam mocno kciuki za dziewczyny.

Czy jest szansa, że kiedyś zobaczymy cię ponownie na parkietach polskiej ligi?

Jasne, jest szansa na powrót do ORLEN Ligi. Może w przyszłym sezonie (uśmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved