Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Ireneusz Kłos: Ważne, żeby dziewczyny nabrały wiary

Ireneusz Kłos: Ważne, żeby dziewczyny nabrały wiary

fot. archiwum

Przed polskimi siatkarkami drugi turniej grupowy w World Grand Prix. Podopieczne Piotra Makowskiego będą gospodyniami rozgrywek w Płocku. Ireneusz Kłos podkreśla, że biało-czerwone nie mogą zlekceważyć żadnego przeciwnika, nawet drużyny Kazachstanu.

W pierwszym turnieju w brazylijskim Campinas Polki poniosły trzy porażki. Do tej pory jednak dużo dyskutuje się na temat dorobku punktowego Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty podczas meczu przeciwko Rosji. Nominalna atakująca została przesunięta na przyjęcie i na tej pozycji wywalczyła w trakcie tylko jednego meczu 41 punktów.

Ireneusz Kłos przyznał, że Skowrońska-Dolata z pewnością nie pomaga koleżankom w przyjęciu, ale rozumie, że nie o to chodziło trenerowi Makowskiemu. – Chodzi o to, żeby mieć dwie wysokie zawodniczki w ataku. Z całą pewnością w przyjęciu Kaśka nie pomaga, natomiast Paulina Maj ma pełne ręce roboty – powiedział na łamach serwisu przegladsportowy.pl.

Były selekcjoner reprezentacji dodał, że w tym momencie kadra zmaga się z brakiem przyjmujących, które mogą zapewnić drużynie grę w tym elemencie na odpowiednio wysokim poziomie.Kłos jest pełen wiary, że biało-czerwone przed własną publicznością zagrają lepiej niż w Brazylii. – Ważne, żeby dziewczyny nabrały wiary w siebie, że mogą i potrafią wygrywać. W Płocku nie wolno jednak lekceważyć żadnego przeciwnika, nawet Kazachstanu, którego zawodniczki grywają w ligach europejskich i w pojedynczych setach mogą nas zaskoczyć. Niemki są w trakcie przebudowy, a jeśli chodzi o Japonki, to są groźne, ale przede wszystkim na własnych boiskach. Liczę na co najmniej dwa zwycięstwa – zakończył.

*Rozmawiał Kamil Składowski
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved