Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Energetyk Poznań rozpoczął przygotowania do sezonu

II liga K: Energetyk Poznań rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Siatkarki Energetyka Poznań rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu w II lidze. Poznanianki zagrają pod wodzą nowego trenera i w nowej grupie. Skład zespołu jest już prawie skompletowany. Klub ze stolicy Wielkopolski poszukuje jeszcze rozgrywającej.

Pierwszą zmianą przed sezonem ligowym 2013/2014 było zatrudnienie w Energetyku nowego szkoleniowca. W zbliżających się rozgrywkach zespół seniorek poprowadzi Nicola Vettori, który na tym stanowisku zastąpił Paulinę Sus-Wędzonkę. Włoskiemu trenerowi, mieszkającemu na stałe w Poznaniu, pomagać będzie Dariusz Ciszak. W sztabie szkoleniowym znaleźli się również Dominik Hajduk, fizjoterapeuta Bartosz Rakowski oraz statystyk Marcin Orlik.

Spore zmiany zaszły również na parkiecie. Do zespołu dołączyły cztery nowe przyjmujące – Gracja Wierciszewska (wychowanka PTPS-u Piła), Sylwia Grobys z AZS-u AWF UKSW Warszawa, Katarzyna Siwek z KS-u Murowana Goślina i Hanna Łukasiewicz, która w minionym sezonie występowała w Jokerze Świecie. W drużynie pozostaną środkowe – Malwina Konkolewska i Patrycja Golak. Pomagać im będzie Aleksandra Jurkojć. Znana pod panieńskim nazwiskiem Michałek siatkarka może grać zarówno na środku, jak i w ataku. Z kolei na tej właśnie pozycji w Energetyku nadal pozostaną Karolina Nowak i Izabela Zborzyńska. Na pozycji libero bez zmian –  Martyna Tracz. Jej zmienniczką będzie Weronika Nawrocka. Dotychczasowy skład uzupełnia pochodząca z Szamotuł Weronika Nitek, która ostatni sezon spędziła w poznańskim SKF-ie KS, a w Energetyku będzie pomagać środkowym.

Największym zmartwieniem trenera Vettoriego jest pozycja rozgrywającej. Energetyk wciąż poszukuje zawodniczki, która pokierowałaby grą zespołu w II-ligowych rozgrywkach.W minionym sezonie poznanianki zajęły 5. miejsce w grupie pierwszej II ligi siatkarek i już wiadomo, że… nie powtórzą tego wyniku. Zespół ze stolicy Wielkopolski został bowiem przesunięty do grupy trzeciej, w której rywalizować będzie m.in. z drużynami z Łodzi, Warszawy, Łomży, Lublińca czy Częstochowy. – Nie znam siły przeciwników, więc nie wiem, na co będzie nas stać w nadchodzących rozgrywkach – mówi trener Nicola Vettori, zapytany o plany na najbliższy sezon. – Są zespoły, których celem będzie awans do I ligi. Z pozostałymi powinniśmy powalczyć. Zmiana grupy jest niekorzystna dla klubu ze względu na koszty. Czekają nas dłuższe wyjazdy – dodaje.

Przez cały sierpień pracujemy nad siłą i wytrzymałością, ale także techniką indywidualną – podkreśla włoski szkoleniowiec Energetyka. II-ligowiec rozpoczął przygotowania do rozgrywek już w ubiegłym tygodniu. Siatkarki ćwiczą dwa razy dziennie na obiektach w Poznaniu. W drugiej połowie sierpnia planowany jest wyjazd na obóz sportowy, a później sparingi (m.in. z Jokerem Świecie) i turnieje, które mają doszlifować formę przed rozpoczęciem nowego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved