Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni zagrają w Memoriale Zdzisława Ambroziaka

Czarni zagrają w Memoriale Zdzisława Ambroziaka

fot. archiwum

Cerrad Czarni zagrają w Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Prestiżowy turniej poświęcony pamięci znanego siatkarza i dziennikarza sportowego dla zespołu z Radomia będzie ostatnim sprawdzianem przed sezonem PlusLigi.

Memoriał Zdzisława Ambroziaka na warszawskim Ursynowie w hali Arena rozegrany zostanie w weekend (5-6 października) poprzedzający inaugurację sezonu. W turnieju udział weźmie sześć zespołów. – Jak co roku Memoriał Zdzisława Ambroziaka będzie ostatnim sprawdzianem przed nowym sezonem PlusLigi. Stawka będzie naprawdę doborowa, z medalistami mistrzostw Polski włącznie – zdradza Robert Prygiel.

Szkoleniowiec Czarnych nie kryje satysfakcji, że organizatorzy zaprosili do udziału drużynę z Radomia. – Turniej ma swoją renomę. Mecze transmitowane są przez Polsat Sport. Nie chcę cofać się głęboko do historii, ale z tego co pamiętam, ubiegłoroczna edycja kibicom dostarczyła naprawdę wielu emocji. Ze względu na wyrównaną rywalizację sympatycy siatkówki zmagania w hali na Ursynowie okrzyknęli nawet Memoriałem Tie-Breków. Jeżeli do tego dodamy wypełnione niemal po brzegi trybuny, a także kamery telewizyjne, lepszego sprawdzianu dla debiutanta PlusLigi nie można sobie było zaplanować – mówi Robert Prygiel.

Stołeczny turniej rozegrany zostanie w pierwszych dniach października. Natomiast już w najbliższą sobotę siatkarze klubu Cerrad Czarni Radom wybiorą się na zakupy do hipermarketu E.Leclerc. Pobyt zespołu na ul. Toruńskiej podsumuje pokazowy mecz na specjalnie przygotowanym przed centrum handlowym boisku. Organizatorzy zapowiadają inne atrakcje. – Mamy co prawda wakacje, ale spotkanie z siatkarzami powinno być doskonałym uzupełnieniem udanych zakupów. E.Leclerc to jeden z naszych wypróbowanych sponsorów. Serdecznie zapraszamy – zachęca Wojciech Stępień, drugi szkoleniowiec radomskiego zespołu. Początek festynu z udziałem zespołu PlusLigi zaplanowano na godz. 15.Wiele wskazuje na to, że w sobotnie popołudnie z drużyną powinien być już Jozef Piovarči. Występujący na pozycji środkowego bloku kadrowicz Słowacji (207 cm wzrostu) ostatnio grał w belgijskim Euphony Asse-Lennik i jest jednym z trzech zakontraktowanych przez Cerrad Czarnych Radom obcokrajowców.

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved