Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trzon Hutnika zostaje, krakowscy działacze szukają wzmocnień

Trzon Hutnika zostaje, krakowscy działacze szukają wzmocnień

fot. archiwum

Od najbliższego poniedziałku Hutnik Dobry Wynik Kraków rozpocznie przygotowania do nadchodzącego sezonu. Dopiero w ich trakcie wykrystalizuje się skład zespołu, który najprawdopodobniej wciąż będzie prowadzić Mirosław Janawa.

Od 12 sierpnia siatkarze Hutnika Dobry Wynik Kraków rozpoczną przygotowania do drugoligowych rozgrywek. Na razie nie jest znany skład beniaminka. Wiadomo, że w krakowskiej drużynie chcą grać: Maciej Grot, Radosław Szymczak i Kamil Maruszczyk, ale umowy z nimi nie zostały jeszcze podpisane. Na pierwszych treningach mają pojawić się także inni zawodnicy zainteresowani grą w ekipie z Małopolski. Dopiero po ich sprawdzeniu szkoleniowiec Hutnika, Mirosław Janawa, podejmie decyzję o ich dalszych losach. W połowie sierpnia zawodnicy Hutnika udadzą się na obóz do Janowa Lubelskiego. Dopiero podczas niego wyłoni się grupa, która będzie broniła barw krakowskiego zespołu w II lidze.

Pewne jest, że w drużynie pozostaną podstawowi zawodnicy, którzy zdołali przebić się do II ligi. – Trzon zespołu z poprzedniego sezonu zostaje. Nie ma sensu zastępować zawodników, którzy grali wcześniej, siatkarzami będącymi na tym samym poziomie. Lepiej już dać szansę tym chłopcom, którzy wywalczyli awans. Jeśli w grupie zawodników, która dotrze do nas w następnym tygodniu, będą chłopcy prezentujący lepszy poziom, to znajdą się w naszej drużynie, a jeśli nie, to bazować będziemy na naszych zawodnikach – powiedział Mirosław Janawa. Będziemy mieli zespół w II oraz w III lidze. Chciałbym, aby wśród zawodników była konkurencja. Ci, którzy w II lidze będą zawodzić, zostaną wypchnięci przez najlepszych siatkarzy z zespołu trzecioligowego – dodał trener beniaminka II ligi.

Hutnik dostał zaproszenie na turnieje do Jaworzna, Andrychowa, Tomaszowa Mazowieckiego oraz do Tarnowa. – Nie możemy wziąć udziału we wszystkich tych turniejach. Wybierzemy z nich dwa, które najbardziej będą nam odpowiadały ze względów szkoleniowych – skomentował szkoleniowiec. – Wstępnie jesteśmy też umówieni na sparing z AGH, który prawdopodobnie odbędzie się 2 września, ale musimy jeszcze dograć szczegóły – dodał.Krakowska drużyna znalazła się w grupie szóstej II ligi mężczyzn, a jej przeciwnikami będą między innymi: Energetyk Jaworzno, MKS Andrychów, Błękitni Ropczyce, Wisłok Strzyżów i Karpaty Krosno. Celem beniaminka II ligi będzie jak najlepsze zaprezentowanie się na tym szczeblu rozgrywkowym oraz znalezienie się w czołowej czwórce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved