Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Szeroki skład reprezentacji Niemiec na mistrzostwa Europy

Szeroki skład reprezentacji Niemiec na mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Trener Vital Heynen podał w czwartek szeroki skład reprezentacji Niemiec, która będzie przygotowywała się do wrześniowych mistrzostw Europy. Do zespołu wracają zawodnicy, którzy nie grali w Lidze Światowej, z Gyorgy Grozerem na czele.

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem jest powrót do składu gwiazd, które nie występowały w tegorocznej Lidze Światowej, a więc Gyorgy Grozera i Simona Tischera. Wracają też Sebastian Schwarz, Lukas Bauer i Felix Fischer. Czeka ich na pewno walka o miejsce w składzie już na sam turniej, z zawodnikami, którzy z dobrej strony pokazali się w Lidze Światowej. W 19-osobowym składzie znalazło się także miejsce dla przedstawicieli PlusLigi, a więc Jochena Schopsa z Asseco Resovii i Dirka Westphala z Cerrad Czarnych Radom. Niemcy przygotowania do mistrzostw Starego Kontynentu rozpoczną już od 15 sierpnia w Kienbaum. Drużyna ma w planach rozegranie serii sparingów. Zaczną już 30 sierpnia pierwszym meczem z Holandią, kolejne dwa odbędą się 31 sierpnia i 1 września. W dniach 6-8 września Niemcy zagoszczą w Płocku, gdzie wraz z Polską, Rosją i Holandią wystąpią w Memoriale Wagnera. Na zakończenie, w Nordhausen podopieczni trenera Heynena rozegrają dwa sparingi z Włochami (16 i 17 września). W grupie podczas mistrzostw Europy, w Gdyni Niemcy zagrają z Rosją, Bułgarią i Czechami.

Szeroki skład reprezentacji Niemiec na mistrzostwa Europy 2013:

Rozgrywający: Simon Tischer, Patrick Steuerwald, Lukas KampaŚrodkowi: Marcus Böhme, Tim Broshog, Philipp Collin, Felix Fischer, Lukas Bauer

Przyjmujący: Dirk Westphal, Denis Kaliberda, Sebastian Schwarz, Christian Fromm, Tom Strohbach, Björn Höhne

Atakujący: Gyorgy Grozer, Jochen Schöps, Simon Hirsch

Libero: Markus Steuerwald, Ferdinand Tille

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved