Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polonia Londyn w Bełchatowie

Polonia Londyn w Bełchatowie

fot. Jakub Górski

Drużyna Polonii Londyn będzie gościem Siatkarskiego Weekendu Mocy, którego częścią będzie III Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów. W sobotę, 31 sierpnia o godz. 18:00 mistrz Anglii zmierzy się w towarzyskim meczu z PGE Skrą w hali Energia.

W ostatnich miesiącach oba kluby nawiązały bliską współpracę. – Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się Polonii, o której w Polsce zrobiło się głośno przy okazji londyńskich igrzysk olimpijskich. Zaproponowaliśmy podpisanie umowy partnerskiej, a przyjazd drużyny do Bełchatowa jest jednym z jej elementów – mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

Siatkarze Polonii w piątek wieczorem pojawią się na zlocie, natomiast dzień później o godz. 18:00 w hali Energia rozegrają mecz towarzyski z PGE Skrą. Będzie to pierwsze w historii spotkanie polskiej i angielskiej drużyny siatkarskiej.

Siatkarski Weekend Mocy odbędzie się w Bełchatowie w dniach 30 sierpnia – 1 września. Głównym punktem pierwszego dnia będzie III Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry połączony z koncertem jednego z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych. W sobotę w centrum miasta stanie Strefa Kibica, a w hali Energia odbędzie się mecz PGE Skry z Polonią. Z kolei w niedzielę atrakcją będzie turniej siatkówki plażowej.Jesteśmy bardzo wdzięczni PGE Skrze za możliwość przyjazdu do Polski – to dla nas wielkie wyróżnienie i kolejny świetny dowód, jak poważnie strona bełchatowska traktuje nasze partnerstwo. To będzie największy mecz międzyklubowy w historii angielskiej ligi. Jedziemy tam podwójnie dumni, bo reprezentujemy Polonię, a także całą angielską siatkówkę – mówi Bartłomiej Łuszcz, wiceprezes Polonii Londyn. – Możliwość zagrania z tak utytułowaną drużną, jak PGE Skra, to dla nas niesamowita szansa. Nasi zawodnicy ciężko trenują, aby pokazać się z jak najlepszej strony, grając przecież przeciwko swoim idolom. Sportowo i marketingowo taka okazja jest praktycznie bezcenna. Jestem pewien, że będzie to przełom w historii klubu i całej angielskiej siatkówki.

Polonia Londyn to klub założony w 1973 roku przez Polaków mieszkających w londyńskiej dzielnicy Ealing. W swojej historii gracze Polonii trzykrotnie świętowali tytuł mistrza Anglii – w 1986, 2011 i 2013 roku.

 

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved